Četvrtak, 23. svibnja 2024.

HNL: Lokomotiva preokretom do pobjede protiv Slavena

Nogometaši Slavena Belupa u nedjelju su u Zagrebu odigrali utakmicu 34. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige s Lokomotivom.

Koprivnički prvoligaš vodio je na poluvremenu, da bi Lokomotiva u nastavku preokretom osvojila sva tri boda i ostala u igri za plasman u pretkola Konferencijske lige.

Iz početne postave Farmaceuta ispali su vratar Ivan Sušak zbog ozljede lista, Benedik Mioč koji vjerojatno nije produljio ugovor, kao i Robert Murić koji je u prošlom kolu zamijenjen na poluvremenu.

Nije se previše toga događalo u prvih pola sata. Šuto je imao jednu dobru priliku, ali je prebacio okvir vratiju.

U 35. minuti gosti su poveli. Vratar Čavlina loše je ispucao loptu, a Caimacov je uposlio Tomislava Štrkalja koji je iz daljine pogodio praznu mrežu za 0:1.

U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Šuto je priredio idealnu situaciju za Šakotu koji je promašio pravi zicer.

U 61. minuti dobro je iz slobodnog udarca tukao Čop, a još bolje obranio Čović.

Lokomotiva je izjednačila u 70. minuti. Udarac Goričana obranio je Čović, ali je odbijenu loptu iz blizine u mrežu spremio Duje Čop.

U 74. minuti varaždinski sudac Zebec jedan je blagi kontakt u kaznenom prostoru gostiju označio prekršajem za kazneni udarac, a s bijele točke siguran je bio Čop.

U stručnom stožeru Slavena teško su prihvatili novi sumnjivi penal protiv njihove momčadi, no Zebec i Pajač smatrali su da je sve bilo čisto…

Do kraja je Radeljić sve karte bacio u napad, ali promjene rezultata nije bilo, Lokomotiva je smanjila zaostatak za Osijekom na samo jedan bod. Dobru priliku imao je Štrkalj u nadoknadi, no njegov udarac obranio je Čavlina, kao i pokušaj Lepinjice u posljednjim sekundama dvoboja.

U sljedećem kolu Slaven u Koprivnici dočekuje novog-starog prvaka Dinamo, a utakmica je na rasporedu u subotu s početkom u 19.10 sati.

LOKOMOTIVA – SLAVEN BELUPO 2:1 (0:1)
ZAGREB – Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja 250. Sudac: Mario Zebec (Varaždin).
LOKOMOTIVA: Čavlina – Vranjković, Bubanja, Mersinaj, Leovac – Mudražija (od 72. Kukavica), Marić – Šotiček (od 72. Kastrati), Canjuga (od 46. Lumala), Goričan – Čop.
TRENER: Silvijo Čabraja.
SLAVEN BELUPO: Čović – Bosec, Pllana, Božić, Štefulj (od 84. Jagušić) – Agbekpornu (od 79. Nongoh), Lepinjica – Šuto (od 65. Jelić Balta), Caimacov (od 79. Liber), Šakota (od 79. Lumala) – Štrkalj.
TRENER: Ivan Radeljić.
STRIJELCI: 0:1 Štrkalj (35), 1:1 Čop (70), 2:1 Čop (75-11 m).