Srijeda, 8. svibnja 2024.

HNL: Slaven Belupo izgubio u Puli, Radeljić dao priliku mladima

Nogometaši Slavena Belupa u petak su otvorili 32. kolo SuperSport Hrvatske nogometne lige gostovanjem kod Istre 1961 u Puli.

Sukladno najavi, Slavenov trener Ivan Radeljić dao je priliku i darovitim mladim igračima, te su od prve minute na Drosini krenuli desni bek Filip Krušelj i veznjak Leon Bošnjak.

U nastavku su ušli i Uroš Mrdaković, Adriano Jagušić te Patrik Marić, i to je zapravo jedino vrijedno spomena kad je koprivnički klub u pitanju.

Rezultatski je sve bilo riješeno u prvih pola sata. Puljani su u utakmicu ušli puno odlučnije te su nakon 15. minute već imali prednost od 2:0.

Već u 3. minuti Majstorović je pogodio gredu, a u 5. minuti sudac Pejin pokazao je na bijelu točku nakon što je lopta Libera napucala u ruku. Siguran je iz kaznenog udarca bio Filet.

U 15. minuti eurogol je s 20-ak metara zabio Ekong, snažno i precizno zakucao je loptu pod gredu.

U 34. minuti tukao je Lawal, lopta je pogodila vratnicu te se od vratara Sušaka odbila u mrežu za konačnih 3:0.

U sljedećem kolu Slaven dočekuje Goricu.

ISTRA 1961 – SLAVEN BELUPO 3:0 (3:0)
PULA – Stadion ‘Aldo Drosina’. Gledatelja oko 1.000. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Mihioljac).
ISTRA 1961: Majkić – Iovu, Majstorović, Marešić – Koski (od 84. Hujber), Blagojević (od 85. Žgomba), Petrusenko, Devetak – Lawal (od 55. Lisica), Filet (od 84. Jaganjac), Ekong (od 71. Čuić).
TRENER: Paolo Tramezzani.
SLAVEN BELUPO: Sušak – Krušelj, Boras, Pllana, Štefulj (od 46. Bosec) – Lepinjica, Bošnjak – Murić (od 65. Jagušić), Mioč (od 46. Mrdaković), Liber (od 46. Jelić Balta) – Štrkalj (od 71. Marić).
TRENER: Ivan Radeljić.
STRIJELCI: 1:0 Filet (6-11 m), 2:0 Ekong (15), 3:0 Sušak (34-ag).