Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

HNL: Slaven Belupo s novim trenerom Radeljićem preokretom slavio protiv Rudeša

Nogometaši Slavena Belupa u petak su gostovali kod Rudeša u prvoj utakmici 30. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Farmaceute je po prvi put kao glavni trener vodio Ivan Radeljić, koji je ovog tjedna naslijedio svog donedavnog šefa Roya Ferenčinu.

Radeljić je debitirao pobjedom na klupi, a Rudeš je nakon ovog poraza i matematički postao drugoligaš.

Utakmicu je s dva pogotka u korist gostiju iz Koprivnice preokrenuo Robert Murić, koji je dvaput poentirao u drugom poluvremenu.

Domaći su poveli pogotkom Alekse Latkovića u 15. minuti nakon lijepe akcije i Krušlinove asistencije.

Murićevi pogoci stigli su u 57. i 63. minuti nakon asistencija Šute i Caimacova.

Uz Murića, veliki doprinos u Slavenovoj pobjedi imao je i vratar Ivan Sušak koji je odličnim obranama spašavao svoju momčad.

Konačnih 1:3 postavio je Ante Šuto u sudačkoj nadoknadi, pospremio je loptu u praznu mrežu nakon što je vratar Marković napustio svoja vrata.

RUDEŠ – SLAVEN BELUPO 1:3 (1:0)
ZAGREB – ŠRC Rudeš. Gledatelja 500. Sudac: Melnjak (Rijeka).
RUDEŠ: Marković – Karačić, Mrčela, Camara, Krušlin (od 88. Pavković) – Pasariček, Kuzmanić (od 59. Brajković) – Petković (od 59. Grezda), Latković, Mašala (od 69. Špeljak) – Doležal (od 69. Korač).
TRENER: Davor Mladina.
SLAVEN BELUPO: Sušak – Bosec (od 46. Krušelj), Boras, Božić, Štefulj – Agbekpornu (od 32. Caimacov), Jelić Balta – Murić (od 81. Radeljić), Mioč (od 81. Liber), Šakota – Štrkalj (od 56. Šuto).
TRENER: Ivan Radeljić.
STRIJELCI: 1:0 Latković (15), 1:1 Murić (57), 1:2 Murić (63), 1:3 Šuto (90+6).