Ponedjeljak, 17. lipnja 2024.

HNL: Slaven završio sezonu za zaborav porazom na Rujevici

Na Rujevici je u nedjelju odigrana utakmica 36. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige između Rijeke i Slavena Belupa.

Obje su momčadi nastupile u kombiniranim sastavima, bez većeg broja prvotimaca, a bolje su se snašli domaći koji ipak imaju širi i kvalitetniji roster.

Fruk je već u 4. minuti pogodio gredu, a Rijeka je povela u 18. minuti kad je asistenciju Hodže u pogodak pretvorio Obregon.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Janković je povisio vodstvo domaćina na 2:0, a isti igrač je u 63. minuti zabio i svoj drugi gol kojim je kaznio neoprez gostujuće obrane i slabu reakciju vratara Jesenovića nakon što se lopta odbila od vratnice.

Konačnih 4:0 postavio je Niko Janković u 2. minuti sudačke nadoknade kompletiravši hat-trick.

Posljednju utakmicu 36. kola od 17.30 sati igraju Dinamo i Rudeš.

RIJEKA – SLAVEN BELUPO 4:0 (2:0)
RIJEKA – Stadion Rujevica. Gledatelja 3000. Sudac: Toni Dadić (Zagreb).
RIJEKA: Zlomislić – Bogojević (od 76. Bilajac), Galešić, S. Radeljić (od 82. Valinčić), Čabraja – Selahi (od 64. Budić) – Ivanović (od 82. Jakac), Hodža, Fruk, Janković – Obregon (od 64. Kitin).
TRENER: Željko Sopić.
SLAVEN BELUPO: Jesenović – Krušelj, Boras, Međimorec, Štefulj (od 59. Katalinić) – Liber, Jelić Balt (od 59. Vlašić) – Jagušić (od 86. Sokač), Caimacov, Štrkalj (od 81. Mrdaković) – Šuto (od 81. Ćurković).
TRENER: Ivan Radeljić.
STRIJELCI: 1:0 Obregon (18), 2:0 Janković (45+1), 3:0 Janković (63), 4:0 Janković (90+2).