Nedjelja, 28. travnja 2024.

Hrabri Slaven Belupo osvojio važan bod u borbi za opstanak na kišnoj Rujevici

Uzbudljiva utakmici na Rujevici, i to na obje strane, a gol za pobjednika, dojam je, visio je u zraku. No, do njega nije došlo. Slaven Belupo osvojio je iznimno važan bod u borbi za opstanak u Prvoj HNL

Na otvaranju 25. kola Prve HNL Rijeka je na Rujevici ugostila Slaven Belupo i odigrala 1:1.

Rijeka je na samom početku utakmice imala nešto više od igre, ali najbolje prilike stvorili su Farmaceuti. U 12. minuti Glavčić je dao sjajnu loptu u prostor za Knölla koji puca sa 16 metara, ali brani Nevistić. Odmah potom Bosec je prošao po desnoj strani i ubacio na pet metara od gola. Prvo udarac Glavčića pa onda i Knölla završio je u bloku domaćih igrača.

U 16. minuti Lončar je proigrao Menala, ovaj je prsima pokušao prebaciti loptu pokraj Filipovića, ali nije se rodio pogodak za Rijeku.

Travnjak na Rujevici slovi za brz teren, a jaka kiša koja je neumorno padala u Rijeci učinila ga je još i bržim. Nije bilo lako kontrolirati loptu, ali gledali smo dosta dinamičan susret na obje strane.

Karlo Lulić

U 28. minuti ponovno je zaprijetila Rijeka. Pucao je Stjepan Lonačar s 20-ak metara, ali brani Filipović.

U 32. minuti vidjeli smo sjajno proigravanje Glavčića za Iličića koji se našao u odličnoj prilici nakon što se oslobodio svog čuvara, ali Galešić u posljednji trenutak uklizavanjem spašava stvar.

Šest minuta kasnije za domaćina je iz daljine snažno odapeo Drmić, no Filipović je ponovno bio siguran na vratima Slavena Belupa. Menalo je bio odmah potom u dobroj poziciji, ali zbog vodom natopljenog terena nije uspio zapapriti svom bivšem klubu.

Pola terena pretrčao je u 44. minuti stoper Farmaceuta Božić, okušao je na kraju iskosa i svoj udarac, ali pucao je neprecizno.

Poluvrijeme je završilo bez pogodaka, iako je prilika bilo. Hrabro je odigrao Slaven Belupo i šteta da to nije i kapitalizirao. Inače, Rijeka na svom travnjaku nije od Slavena Belupa poražena od 2009. godine kad je trener Koprivničanaca Zlatko Dalić rezultatom 3:2 svladao svog kolegu Zorana Vulića.

Damian van Bruggen na utakmice protiv Rijeke

U 52. minuti povela je Rijeka pogotkom glavom kapetana Andrijaševića nakon preciznog ubačaja Murića na 10-ak metara. Nije dobro reagirala obrana gostiju. Istaknimo kako je ovo bio prvi pogodak Rijeke u HNL-u nakon 495 minuta.

Ubrzo je u dobroj prilici za izjednačenje bio Lučić, ali Nevistić je siguran. U 56. minuti još bolja prilika za Farmaceute. Nakon sjajnog ubačaja Glavčića, Knöll je glavom pucao kraj gola.

U 65. minuti manjkalo je preciznosti kapetanu Rijeke. Nakon ubačaja s desne strane, Andrijašević je ponovno najviši u skoku, no puca daleko od Filipovićevih vratiju.

Odmah potom Iličić je bio u sjajnoj prilici za izjednačenje, ali mu je domaći stoper napravio blok.

U 70. minuti još je jednom najviši u skoku Andrijašević. Kapetan Rijeke ovaj put puca glavom preko gola.

U 75. minuti zasluženo izjednačenje. Sjajna akcija van Bruggen – Glavčić – Gamarra – Lulić završila je pogotkom van Bruggena. Pucao je s nekih 15-ak metara i lopta je prošla ispod noge Nevistića. Bunili su se nešto Riječani, ali sudac je priznao pogodak. Nije ništa drugo ni mogao napraviti.

Poslije smo vidjeli pokušaje Andrijaševića na jednoj i raspoloženog Glavčića na drugoj strani, no bez preciznosti. Sjajni Filipović je u 82. minuti odlično skinuo Mudržaijin udarac s 18 metara, a pucao je ponovno i Glavčić minutu kasnije, ali neprecizno.

Uzbudljiva utakmici na Rujevici, na obje strane gol, dojam je, visio je u zraku. No, do njega nije došlo. Slaven Belupo pod vodstvom trenera Tomislava Stipića osvojio je iznimno važan bod u borbi za opstanak u Prvoj HNL.

S druge strane, trenutačno četvrtoplasirani Riječani ne znaju za prvenstvenu pobjedu na Rujevici više od četiri mjeseca, od 8. studenoga prošle godine. Tada je na Rujevici pala Lokomotiva minimalnim rezultatom, baš s Goranom Tomićem, sadašnjim Rijekinim trenerom, na klupi.

12. ožujka 2021. – 25. kolo HT Prve lige
Rijeka, Rujevica

NK Rijeka – NK Slaven Belupo 1:1 (0:0)

NK RIJEKA: Nevistić – Tomečak, Capan, Galešić, Štefulj – Lončar, Pavičić (od 72. Mudražija)- Murić, Andrijašević, Menalo (od 46. Gnezda Čerin) – Drmić (od 72. Kulenović). Trener: Goran Tomić.

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Božić, Paracki, Hyunwoo (od 62. Gamarra) – Bosec, Lulić, van Bruggen, Glavčić, Goda – Iličić, Knoll (od 89. Delić). Trener: Tomislav Stipić.

Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Ivan Janić (Ilok), Tomislav Keglević (Našice), Zdenko Lovrić (Đakovo).

VAR: Dario Bel (Osijek), AVAR: Tomislav Petrović (Valpovo).

Delegat: Vicko Bućan (Mravnice),

Kontrolor: Dragutin Karlo Poljak (Zagreb).

Strijelci: 1:0 Andrijašević 52′, 1:1 van Bruggen 75′

Žuti karton: Lončar 35′, Pavičić 37′, Galešić 50′, Capan 69′, Gnezda Čerin 87′ (Rijeka); Paracki 33′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Rijeka); (Slaven Belupo)

Već u srijedu Slaven Belupo će ponovno igrati protiv Rijeke, ali u Koprivnici. Zaostala je to utakmica 16. kola. Susret počinje u 17 sati.

PAROVI 25. KOLA:

Rijeka – Slaven Belupo 1:1, Lokomotiva – Istra 1961 (subota, 15.00), Gorica – Hajduk (subota, 17.05), Varaždin – Dinamo (nedjelja, 15.00), Šibenik – Osijek (nedjelja, 17.05); Slaven Belupo – Rijeka (16. kolo, srijeda, 17.00).