Četvrtak, 18. travnja 2024.

Hrvatske rukometašice igraju sa Srbijom u polufinalu Mediteranskih igara

Odigrali smo jako lošu utakmicu i nismo znali odgovoriti na agresivnu obranu španjolske reprezentacije u kojoj je trebalo biti puno, puno kretanja vanjskih igrača i utrčavanja krila, nažalost oni to nisu radili, rekao je izbornik Šoštarić

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija plasirala se u polufinale Mediteranskih igara koje se održavaju u Alžiru.

Hrvatska ženska seniorska reprezentacija poražena je u susretu 3. kola skupine A, Mediteranskih igara od Španjolske 31:23, ali bez obzira na to ide u polufinale. Tamo je čeka reprezentacija Srbije koja je bila pobjednik skupine B, izvještava HRS.

Španjolska je dominirala od početka susreta. Nakon nepunih 6. minuta igre, već je imala vodstvo 1:4. Hrvatska se mučila i u obrani i u napadu. Nakon što su naše suparnice drugi put došle do prednosti od tri pogotka, izbornik Nenad Šoštarić zatražio je minutu predaha. Bilo je to u 9. minuti.

Španjolska je nastavila u istom ritmu i u drugoj četvrtini susreta. S lakoćom su pronalazile put do naše mreže i vrlo brzo otišle na šest pogodaka prednosti. Jedina koja se mogla dostojno nositi s njima bila je Stela Posavec. Hrvatska je na kraju prvog dijela bila u zaostatku od šest pogodaka (12:18). Činjenica da su primile 18 pogodaka u 30. minuta, najbolje pokazuje kakva je bila naša obrana.

U nastavku malo bolja slika. Ali, nažalost ne cijelo poluvrijeme, već samo desetak minuta. Nakon dva pogotka na početku tog dijela stigla je još jedna mini serija i u 37. minuti, prepolovile su naše rukometašice Španjolsku prednost (18:21).

To je ujedno bilo najbliže što su došle. Španjolska je još jedan put uspjela pojačati tempo, i nakon sljedećih deset minuta ponovno otići na šest razlike. Susret su završile serijom od tri pogotka zaredom i upisale uvjerljivu pobjedu 23:31.

S osam pogodaka iz devet pokušaja, Stela Posavec bila je naša najefikasnija igračica. Katarina Pavlović je dodala šest. Kod Španjolske najbolja Carmen Campos Costa sa sedam pogodaka, uz samo jedan promašaj. Hrvatska je bila na 55, a Španjolska na čak 72 posto realizacije.

“Odigrali smo jako lošu utakmicu i nismo znali odgovoriti na agresivnu obranu španjolske reprezentacije u kojoj je trebalo biti puno, puno kretanja vanjskih igrača i utrčavanja krila, nažalost oni to nisu radili. Jedina koja je na to adekvatno odgovorila bila je Stela Posavec. Isto tako, ovu utakmicu smo igrali bez Bešen i bez Šimare što je još jedna otežavajuća okolnost za reprezentaciju koja se na kraju svela na 12 igračica i jednu golmanicu. U drugom poluvremenu smo nešto bolje odigrali, došli smo i blizu, imali smo nekoliko varijanti, ali smo profulali, ali protivnik je to iskoristio kao normalna i kvalitetna reprezentacija, iskoristio je svoje prednosti. Ništa nam ova utakmica pretjerano ne znači ma da smo naravno, željeli biti prvi. Imamo još dvije utakmice, polufinale i finale ili utakmica za treće mjesto i moramo biti maksimalni. Igramo s reprezentacijom Srbije, igrali smo s njima i prijateljsku utakmicu prije početka, međutim to jednostavno ništa ne znači. Ovo će biti nova utakmica i jedna nova borba. I nadam se da ćemo biti daleko kvalitetniji već u fazi zagrijavanja, nego što smo bili danas“, komentirao je izbornik Nenad Šoštarić.

Hrvatska je tako osvojila 2. mjesto u skupini A i u polufinalu će igrati protiv Srbije koja je bila najbolja i ostvarila tri pobjede u skupini B. Taj susret igra se u ponedjeljak, 4. srpnja u 16:30 sati.

HRVATSKA: Bešen, Tucaković; Šenvald 1, Posavec 8, Japundža 3, Pavlović 6, Petika 1, Malec, Barišić 2, Jarak 1, Vojnović, Guskić, Bebek, Tupek 1. IZBORNIK: Nenad Šoštarić.
ŠPANJOLSKA: Sancho, Rotaeche; Arrojeria 1, Hernandez 6, Santome 2, Da Costa 5, Gassama, Jodar 2, Monserrat 1, Arranz 4, Torrado, Campos Costa 7, Pena 1, Sanchez 2. IZBORNIK: Alvarez Imanol.