Hrvatski nogometni kup: Hajduk na punom Poljudu sredio Rijeku i osvojio trofej

Nogometaši Hajduka su pobjednici ovogodišnjeg izdanja Hrvatskog nogometnog kupa. U finalnoj utakmici na punom Poljudu Bijeli su bili bolji od Rijeke.

Rijeka je povela pogotkom Josipa Drmića iz kontranapada u 13. minuti, no već u 24. minuti iz prekida je izjednačio Ferro.

Hajduk je, opet nakon prekida, stigao do preokreta u 36. minuti. Marko Livaja je sjajno poslužio Darija Melnjaka koji je iz blizine poentirao za 1:2.

Kapetan Rijeke Hrvoje Smolčić napravio je glupost u 41. minuti, naivno je zaradio drugi žuti karton i tako otvorio suparniku put prema trofeju.

U 56. minuti Melnjak je iskoristio tešku pogrešku Selahija te je njegov poklon-bon pretvorio u treći pogodak.

Do kraja promjene nije bilo, završilo je 3:1. Hajduk je osvojio svoj sedmi Kup, a ovo mu je prvi trofej nakon 2013. kad je slavio u dvije finalne utakmice protiv Lokomotive.