Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

Hrvatski nogometni kup: Ivan Perišić debitirao za Hajduk, neredi na Poljudu

U finalu će o pobjedniku u dvije utakmice odlučivati Dinamo i Rijeka

U srijedu su u Zagrebu u Splitu odigrane obje utakmice polufinala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.

U Kranjčevićevoj su se u popodnevnom terminu sastali Lokomotiva i Rijeka, a gosti s Rujevice plasirali su se u finale minimalnom pobjedom od 0:1. Pogodak je postigao Ivan Smolčić u 70. minuti.

U derbiju na Poljudu Hajduk je ugostio Dinamo, koji je poveo u ranoj fazi utakmice, već u 14. minuti zabio je Sandro Kulenović.

U 73. minuti za splitske Bijele debitirao je Ivan Perišić nakon oporavka od operacije koljena, no ostalo je 0:1. U posljednjoj minuti sudačke nadoknade Sigur je za domaće pogodio gredu.

Za Dinamo je zaigrao povratnik Marko Rog, koji se poput Perišića oporavljao od ozljede koljena.

Po završetku utakmice Torcida je upala na teren i krenula prema Bad Blue Boysima, igrači su brzo otišli, a morala je reagirati policija kako bi smirila nerede i vratila domaće navijače na sjevernu tribinu.

U finalu će o pobjedniku u dvije utakmice odlučivati Dinamo i Rijeka.