Hrvatski skijaš Filip Zubčić viceprvak je svijeta

Sjajan uspjeh. Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić osvojio je srebrnu medalju u paralelnom veleslalomu na Svjetskom prvenstvu u Cortini d’Ampezzo.

Zubčić je u svom prvom nastupu na Svjetskom prvenstvu u Cortini odmah stigao do medalje, osvojivši srebro nakon što je u finalu izgubio od Francuza Mathieua Faivrea s 0.48 stotinki sekunde zaostatka.

Sjajni hrvatski skijaš je na putu do finala bio bolji od Nijemca Stefana Luitza, potom u četvrtfinalu od Amerikanca Rivera Radamusa te u polufinalu od Švicarca Loica Meillarda. Nažalost, pobjednički niz prekinuo je Faivre.

Prva je to medalja za hrvatsko skijanje nakon kombinacijskog srebra Ivice Kostelića u Schladmingu 2013. godine te deseta ukupno.

Broncu je osvojio Švicarac Loic Meillard koji je bio bolji od Nijemca Alexandera Schmida.