Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

Hrvatski vaterpolisti prvaci su svijeta, Italija u dramatičnom finalu ‘pala’ nakon peteraca

Bila je to 100. utakmica Barakuda protiv Talijana i 99. utakmica Hrvatske na svjetskim prvenstvima. Ovaj susret za naše vaterpoliste bilo je četvrto finale na Svjetskom prvenstvu i 12. finale ukupno na velikim natjecanjima

Hrvatska vaterpolska reprezentacija na Svjetskom prvenstvu, koje se održava u Dohi (Katar), u finalu je pobijedila Italiju nakon peteraca rezultatom 15:13.

Nakon regularnog dijela utakmice bilo je 11:11 (2:3, 3:2, 3:2, 3:4). Burić je pet sekundi prije kraja zabio za izjednačenje nakon perfektne akcije Barakuda. Kakva drama.

U izvođenju peteraca s(p)retniji su bili naši vaterpolisti s 4:2. Hrvatima je to treće svjetsko zlato. Od Melbournea 2007. preko Budimpešte 2017. do Dohe 2024. Svaka čast, naklon do poda.

Bila je to 100. utakmica Barakuda protiv Talijana i 99. utakmica Hrvatske na svjetskim prvenstvima. Ovaj susret za naše vaterpoliste bilo je četvrto finale na Svjetskom prvenstvu i 12. finale ukupno na velikim natjecanjima. Zlatna medalja osvojena na Svjetskom prvenstvu u Dohi čak je 17. medalja hrvatskih vaterpolista s olimpijskih igara te svjetskih i europskih prvenstava.

U utakmici za treće mjesto Španjolska je s 14:10 (4:1, 5:3, 2:2, 3:4) pobijedila Francusku.

Podsjetimo, prije mjesec dana u finalu Europskog prvenstva, odigranom u Zagrebu, Španjolska je osvojila zlato, a Barakude su bili viceprvaci.

Kakva snaga i kvaliteta treba bti za osvojiti dvije takve medalje u samo mjesec dana. Veliko brav za sve vaterpoliste i stručni stožer na čelu s Ivicom Tuckom kojem je to deveta medalja na velikim natjecanjima s reprezentacijom Hrvatske.