Subota, 20. travnja 2024.

Ivan Lončarić osvojio već 16. naslov prvaka Hrvatske, Raknić doprvak, bronce za Ljubića i Mijatovića

Samo u seniorskom uzrastu ovo je Lončariću već osmi naslov, šest puta osvojio ga je u grčko-rimskom, a još dva puta do naslova je došao u slobodnom načinu hrvanja

Članovi Hrvačkog kluba Podravka u subotu su nastupili na Prvenstvu Hrvatske u hrvanju slobodnom načinom na kojem se okupilo 70 kadeta (godišta 2004. do 2006.) i 90 seniora (2003. i stariji) iz 20 klubova. Domaćin natjecanja ovoga puta bio je Hrvački klub Pik Vrbovec iz Vrbovca, a samo natjecanje održano je u Sportskoj dvorani Osnovne škole Marije Jurić Zagorke.

Konkurencija je ovoga puta bila brojčano nešto manja, no kvalitete svakako nije nedostajalo s obzirom na to da je natjecanje trajalo od samoga jutra pa sve do 18 sati. U prvom dijelu dana nastupili su seniori, a boje Podravke ovoga puta branilo je četvero hrvača.

U kategoriji do 61 kilograma nastupio je Ivan Lončarić te je uz tri pobjede došao do novog naslova prvaka Hrvatske.

Lončarić je inače trener mlađim hrvačima, a u Vrbovcu je došao do svog 16. naslova prvaka Hrvatske. Samo u seniorskom uzrastu ovo mu je već osmi naslov, šest puta osvojio ga je u grčko-rimskom, a još dva puta do naslova je došao u slobodnom načinu hrvanja.

Ivan Lončarić na pobjedničkom postolju u Vrbovcu // Foto: HK Podravka

Nakon dosta izbivanja iz hrvačke dvorane i natjecanja Domagoj Džanko nastupio je u kategoriji do 70 kilograma te se uz jednu pobjedu i dva poraza smjestio na sedmo mjesto. S istim omjerom pobjeda i poraza peto mjesto osvojio je Filip Verčević u kategoriji do 74 kilograma. Posljednji Podravkin predstavnik u ovom uzrastu Alen Nogić uz samo jedan poraz ovoga je puta ostao bez značajnijeg plasmana.

Po završetku natjecanja i podjele medalja za seniorski uzrast uslijedio je nastup kadeta gdje je Podravka imala šest predstavnika u četiri različite kategorije. U kategoriji do 60 kilograma nastupili su Borna Ljubić i Roman Balog. Borna je uz omjer od jedne pobjede i jednog poraza zauzeo treće mjesto, dok je Roman uz samo jedan poraz ostao bez plasmana.

Predstavnik Podravke u kategoriji do 71 kg ovog puta bio je Patrik Raknić. Patrik je ostvario tri odlične pobjede i poraz u finalu što mu je na kraju donijelo drugo mjesto. Ivan Adžaga i Josip Benko ubilježili su u kategoriji do 80 kg po jedan poraz te tako ostali bez plasmana. Karlo Mijatović u kategoriji do 92 kilograma i ovoga puta je stigao do trećeg mjesta i brončane medalje uz tri pobjede i dva poraza.

Kadeti Podravke ekipno su zauzeli solidno šesto mjesto od ukupno 20 ekipa, ali s istim brojem bodova kao i Sesvetski Kraljevac koji je bio na petom, i Metalac na četvrtom mjestu. Ekipu Podravke ovoga je puta vodio trener Saša Šprem.