Nedjelja, 28. travnja 2024.

Kakva drama u finalu Kupa: Tehničar na jedanaesterce svladao Radnik Križevce!

Pred velikim brojem gledatelja na Gradskom stadionu ‘Ivan Kušek – Apaš’ u Koprivnici u srijedu navečer odigrana je utakmica finala Kupa Nogometnog saveza Koprivničko-križevačke županije uzmeđu Radnika Križevci i Tehničara.

Utakmica je bila prilično oprezna s obje strane. Iako je bilo prilika, na kraju su odlučili jedanaesterci, a junak je bio vratar Ante Mrmić koji je donio veliko slavlje Tehničaru iz Cvetkovca koji je osvojio svoj prvi trofej u Kupu. Tragičar je ispao Marko Nikolić, najbolji strijelac Treće HNL – sjever, koji je dvaput promašio udarac s bijele točke.

Radnik Križevci - Tehničar Cvetkovec
Detalj s utakmice Radnik Križevci – Tehničar Cvetkovec // Foto: Ivan Brkić/Glas Podravine

Prvu priliku imali su Križevčani, u 12. minuti kapetan Hrvoje Mladen tukao je s 20 metara malo iznad grede.

U 18. minuti Nikolić je sjajno uposlio Dleska koji je bio u velikoj prilici, ali je poslao loptu malo pokraj vratnice.

Tehničar je zaprijetio u 32. minuti, tukao je Milek iz daljine, no vratar Koprić bio je siguran.

U završnici prvog poluvremena jedna je povratna lopta stilga do Barnabasa koji ju je poslao nebu pod oblake.

FOTO Rekordan broj ljubitelja nogometa okupio se na finalu Županijskoga kupa

Na poluvremenu mala svečanost, instruktor HNS-ovog središta Sjever Sergej Milivojević podijelio je zlatne medalje i uručio pehar kadetskim prvacima sjeverne regije, momčadi Slavena Belupa.

Početkom nastavka veliku priliku imali su nogometaši Tehničara. U 51. minuti Hlevnjak je ubacio s desne strane, a Hlišć je na drugoj vratnici tukao pokraj gola.

Radnik je u 62. minuti došao do najbolje moguće šanse. Mihael Mladen izborio je kazneni udarac, srušio ga je Vukonić, ali je vratar Mrmić sjajno obranio dobar udarac Nikolića.

Do kraja nije bilo većih prilika pred oba gola, iako su Cvetkovčani imali malo više inicijative. Međutim, mreže se nisu tresle, pa su pobjednika odlučili jedanaesterci.

I tu je bila prava drama, a briljirao je Ante Mrmić. Nakon što je obranio penal Nikoliću u regularnom dijelu, skinuo mu je još jedan.

Legendarni Kruno Lovrek imao je priliku donijeti pehar Tehničaru, no Koprić je obranio njegov udarac. Odluka je pala u šestoj seriji. Precizan je bio Ernečić, a Mrmić je skinuo udarac Farisasa.

Video zapis jedanaesteraca i slavlja Tehničara možete pogledati OVDJE.

Detalj s finala Kupa // Foto: Ivan Brkić/Glas PodravineRADNIK KRIŽEVCI – TEHNIČAR CVETKOVEC 4:5 (0:0)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek Apaš’. Gledatelja 2000. Sudac: Mario Zebec (Varaždin). Pomoćnici: Matej Mađerić i Mario Brunec (Koprivnica). Četvrti: Marko Dergez (Đurđevac). Delegat: Zlatko Šimčić (Koprivnica).
RADNIK KRIŽEVCI: Koprić – Vinski, Mačković, Petak, Tihelka – Kraljić (od 61. Stubičan), Srbljinović, H. Mladen (od 75. Farias) – Dlesk, Nikolić, M. Mladen. TRENER: Dražen Kemenović.
TEHNIČAR: Mrmić – Hlevnjak, Vukonić, Draguljić, Ernečić – Hudak – Grubešić, Barnabas, Štritar, Milek – Hlišć (od 88. Lovrek).
TRENER: Roman Sović.
STRIJELCI: -.
JEDANAESTERCI: 0:1 Hudak, 1:1 Dlesk, 1:2 Štritar, 2:2 Mačković, 2:3 Hlevnjak, Nikolić – Mrmić brani, 2:4 Milek, 3:4 Tihelka, Lovrek – Koprić brani, 4:4 Srbljinović, 4:5 Ernečić, Farias – Mrmić brani.

Brojna publika na finalu Kupa // Foto: Ivan Brkić/Glas Podravine