Koprivnički atletičari uspješni na Bilogori i u Kotoribi

Srednju stazu dužine 15 km istrčao je Benyamin Vuk i u cilj ušao prvi s vremenom od jednog sat, 18 minuta i 32 sekunde te osvojio prvo mjesto u ukupnom poretku i prvo mjesto u kategoriji M30

Prošle subote na Bilogori je održan 2. Bilogora trail koji je nudio tri prekrasne staze dužine od 5,5 km, 15 i 24 km. Članovi Atletskog kluba Koprivnica trčali su na kratkoj i srednjoj stazi.

Srednju stazu dužine 15 km istrčao je Benyamin Vuk i u cilj ušao prvi s vremenom od jednog sat, 18 minuta i 32 sekunde te osvojio prvo mjesto u ukupnom poretku i prvo mjesto u kategoriji muškaraca od 30 do 39 godina (M30).

Kraćom stazom od 5,5 km trčao je Zdravko Ljubić koji je utrku završio za 34 minute i 19 sekundi te u kategoriji M50 osvojio prvo mjesto.

Od ženskih članica kluba, kraćom stazom trčale su Nataša Sušanj koja je zauzela prvo mjesto u kategoriji Ž40 s vremenom 35:08, Marina Matota koja je ciljem prošla za odličnih 39 minuta i 27 sekundi te Sonja Rušak koja je utrku završila za 41:19 te u kategoriji žena od 50 do 59 godina Ž50 zauzela treće mjesto.

U nedjelju je održaln utrka pod nazivom 8. Kotoripska 15-ica koja se ujedno boduje za Kup sjeverozapadne Hrvatske.

U sparnim vremenskim uvjetima i na stazi od 15 km trčali su Nataša Sušanj koja je u cilj ušla s vremenom od 1 sat, 30 minuta i 10 sekundi te se smjestila na 4. mjesto u kategoriji Ž40, te Josip Jagarinec koji je imao ciljno vrijeme 1 sat, 7 minuta i 45 sekundi što mu je donijelo treće mjesto u kategoriji M50.

Kraću utrku od 3,3 km istrčala je Sonja Rušak te zauzela drugo mjesto u kategoriji žene 50.