Petak, 3. svibnja 2024.

Košarkaši Podravca do pobjede tek nakon produžetaka, pobjeda Ivančice u derbiju

Prvenstvo je izuzetno zanimljivo jer se nikad čak pet ekipa nije borilo za naslov prvaka. Tko će ga osvojiti vrlo je neizvjesno

Prošlog vikenda odigrane su četiri utakmice Druge košarkaške lige sjever.

Podravcu je u Vrbovcu bez čak devet što bolesnih, što ozlijeđenih prvotimaca, sa samo sedam igrača koji su ulazili u igru, trebalo čak 45 minuta za pobjedu, 102:96, protiv sve boljih Vrbovčana.

Virovci su vodili veći dio utakmice (na poluvremenu 45:32), da bi Vrbovčani došli u vodstvo pet minuta prije kraja. Utakmica je otišla u produžetak i tko zna kako bi završila da iz igre u 40. minuti, zbog pet osobnih greški, nije izašao ponajbolji domaći igrač Karlo Pandur (15 koševa, 1×3).

Ovako su gosti otišli kući s dva teško osvojena boda, najviše zahvaljujući, po tko zna koji put, Stefanu Zadravcu (40, 5×3). Šestak je postigao 17, Vrlika 16 (2×3), J. Zadravec 14 (3×3), Balatinec 10 (2×3), Šoš pet koševa. Kod domaćih Kravos 19 (1×3), Topić 18 (2×3), Tomić 17 (1×3), Dam i Juroš po 11 koševa.

Ivančica je u zagorskom i derbiju kola po drugi puta u ovom prvenstvu bila bolja od Vindije, 81:72. Najzaslužniji za pobjedu domaćih je Dean Herceg koji je postigao 26 (6×3) koševa. Velik doprinos pobjedi dali su i Putar 17, Smontara 13, Rožman 11 (1×3) i Uršulin 10 koševa. Kod Varaždinaca su najefikasniji bili Pavlic (20), Novak (12, 2×3) i Štambuk (11). Ovom pobjedom Ivančica je s dva poraza ostala na diobi prvog mjesta s Podravcom, a Varaždinci su sada na tri poraza.

Virka je na domaćem terenu za bijeg s dna ljestvice uvjerljivo pobijedila Bjelovar, 95:74. Najraspoloženiji su bili na jednoj strani Golub (38, 3×3), a na drugoj Vrinjanin (36). Osim njih, kod Virovitičana je Ferenčević postigao 15 (2×3), Pavlović 12 i Z. Petrović 11 koševa, a kod Bjelovarčana Stjepanović 17 (3×3).

U zaostaloj utakmici 8. kola Međimurje je u Čakovcu došlo do sretne i spretne pobjede protiv Bjelovara 77:75. Golik je postigao 18 (3×3), Glumac i Kranjčec po 15, Kuzmić 12 (2×3) i Drk 10 koševa kod domaćih, a Tušek 30 (3×3), Vrinjanin 19 (1×3) i Stjepanović 11 (2×3) kod gostiju.

Na tablici vode Podravac i Ivančica s po dva poraza, a slijede ih Radnik, Vindija i Grafičar s po tri poraza. Prvenstvo je izuzetno zanimljivo jer se nikad čak pet ekipa nije borilo za naslov prvaka. Tko će ga osvojiti vrlo je neizvjesno.