Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Košarkaši Podravca pobjedom protiv Ivančice preuzeli vrh prvenstvene ljestvice

Prošlog vikenda odigrane su samo tri utakmice Druge košarkaške lige Sjever.

U najzanimljivijoj utakmici 13. kola Podravac je u Virju bio bolji od dosad vodeće Ivančice rezultatom 74:66.

Bila je to prava prvenstvena utakmica s velikim ulogom u kojoj su oba protivnika dala sve od sebe, vrlo uzbudljiva, izuzetno borbena, ne prelijepa za gledanje i s velikim preokretima.

Bijelo-crveni su dobro otvorili utakmicu, ali su gosti brzom i kombinatornom igrom preokrenuli rezultat i već do kraja prve četvrtine vodili 26:15. Vodstvo su na početku druge četvrtine čak i povećali do najviših 15 razlike, ali su Virovci zbili redove i do velikog odmora izjednačili na 38:38. U drugom poluvremenu su domaćini sigurnom, borbenom i kontroliranom igrom, s naglaskom na čvrstu obranu, onemogućili goste da se razmašu, prisiljavali ih na velik broj greški (ukupno čak 29), što je čini se i presudilo pobjednika. Najveće vodstvo, 14 razlike, Podravac je imao sredinom zadnje četvrtine, da bi gosti do kraja samo ublažili poraz.

Teško je u ovako borbenoj utakmici u kojoj je svaki igrač koji ušao u igru davao sve od sebe i lavovski se borio, govoriti o najboljima. Ipak, rekli bismo da je to kod Podravca, naročito u prvom poluvremenu, bio Julijan Zadravec (16, 2×3), njegov izuzetno dobro čuvani brat Stefan je dodao 12, a graditelj igre Marko Hrženjak i kapetan Nikola Šestak su postigli po 11 koševa, 10 je dodao Igor Odobašić, a osam prinova u ekipi Paško Vrlika.

Kod gostiju iz Ivanca najbolji je ponovno bio Kruno Smontara (21, 3×3), Dean Herceg je postigao 13 (3×3), Luka Putar devet, a Filip Rožman osam (1×3) koševa.

Radnik je u Križevcima bio puno bolji od Vedija rezultatom 116:51. Luka Biondić je postigao 24 (6×3), Marko Jukić 17 (3×3), Tomislav Matoić 15 (3×3), Tomislav Žulj 13 i Mario Matoić 12 (2×3) koševa kod Križevčana, a Ivan Serini 16 (1×3) i Roko Lovrić 11 kod gostiju iz Bjelovara.

U zaostaloj utakmici 7. kola Vindija je u Bjelovaru bila bolja od domaćina s 91:78. Goste je do pobjede predvodio iskusni Manuel Novak 27 (4×3), a značajno su pobjedi doprinijeli Luka Čevra (4×3) i Petar Košćak (1×3) s po 18 i Bruno Tomić sa 17 (1×3) postignutih koševa.

Pobjedom u derbiju, iako izjednačen s Ivančicom, Podravac je preuzeo vodstvo na prvenstvenoj ljestvici. Dva poraza ima i Vindija, a po tri imaju Radnik i Grafičar.