Košarkaši Podravca u derbiju srušili Radnik i preuzeli vrh ljestvice, Grafičar u drami slavio protiv Ivančice

U 18. kolu Druge košarkaške lige Sjever odigrane su samo tri utakmice: Podravac – Radnik 88:62, Ivančica – Grafičar 99:102 i Petar Zrinski – Međimurje 73:79.

U utakmici dvaju ekipa s vrha prvenstvene ljestvice Podravac je u Virju pobijedio križevački Radnik s uvjerljivih 88:62. Domaći su krenuli furiozno pa je u sedmoj minuti već bilo 21:3 i utakmica je praktički bila riješena. Do kraja prve četvrtine gosti su smanjili na 27:13, ali je na poluvremenu bilo 48:26, a do kraja treće četvrtine nedostižnih 68:41. Virovci su ušli u utakmicu puno motiviranije i ozbiljnije nego u Bjelovaru tako da Križevčani, kojima je jako nedostajao ozlijeđeni Tomislav Matoić, nisu imali šanse ozbiljnije im se suprotstaviti.

S obzirom na to da je utakmica brzo odlučena, prigodu za igru dobili su obostrano svi igrači. Domaće bijelo-crvene je do pobjede predvodila raspoložena trojka, i to Stefan Zadravec (18), Julijan Zadravec (17, 3×3) i Mateo Balatinec (16 koševa, od kojih 14 već u prvoj četvrtini), a kod gostiju je raspoložen bio Luka Biondić sa 17 koševa (3×3) i dva Tomislava, Žulj (12) i Maslić (10), koji je mlađim suigračima davao primjer kako se bori za boje svog kluba.

Ovom pobjedom Podravac je izbio sam na čelo prvenstvene ljestvice, a Radnik je privremeno eliminiran iz utrke za naslov prvaka.

U drugoj, jednako važnoj utakmici ovog kola, Grafičar je u Ivancu pobijedio Ivančicu rezultatom 102:99, i to nakon dva produžetka. Pobjedi Ludbrežana najviše je pridonio sjajni Mario Novak (34, 4×3). Luka Prprović i Roko Turek (čak 6×3) su postigli po 18, a Ante Božić 17 (1×3) koševa kod pobjednika, a kod domaćih Karlo Smontara je postigao 24 (2×3), Stjepan Herceg 21 (1×3), Dean Herceg 20 (4×3) i Filip Rožman 12 (2×3) koševa.

Ovom sretnom i spretnom pobjedom Ludbrežani su se promovirali u jednog od glavnih kandidata za prvo mjesto, a Ivančani su udaljeni od priželjkivanog naslova, iako im on još uvijek nije nedostižan.

Još u petak Međimurje je na gostovanju u Vrbovcu savladalo Petar Zrinski sa 79:73. Gosti su imali čak pet igrača koji su postigli dvoznamenkasti broj koševa, Petar Glumac 18 (1×3), Igor Drk (1×3) i Mislav Kranjčec (1×3) po 15, a Domagoj Kuzmić i Ivan Golik po 12. Kod Vrbovčana je J. Dam postigao 17 (2×3), Hrvoje Kravos 16 (2×3), a Karlo Pandur 14 (1×3) koševa.

Utakmice Vindija – Bjelovar i Koprivnica – Virka registrirane su rezultatom 20:0, odnosno 0:20. Prva jer ekipa iz Bjelovara neopravdano nije došla na utakmicu, a druga jer je ekipa Koprivnice odustala od natjecanja. Slobodan je bio Vedi.

Na tablici, dakle, sada vodi Podravac s tri poraza, a po četiri poraza imaju Ivančica, Radnik, Grafičar i Vindija.

Prvenstvo ulazi u završnicu i potpuno je neizvjesno tko će osvojiti naslov prvaka. Možda će se nešto više znati u sljedećem kolu kada se u Ludbregu sastaju Grafičar i Podravac, prije početka prvenstva dva najozbiljnija kandidata za naslov prvaka.