Utorak, 16. travnja 2024.

Košarkaški sjever: Podravac na teškom gostovanju u Bjelovaru, Križevčani idu u Vrbovec

U Ivancu su se u subotu sastali Ivančica i Međimurje. Gosti su na kraju upisali uvjerljivu pobjedu sa 78:59. Vindija je, pak, uspješno riješila Labradu u Zagrebu

Ovog vikenda bit će odigrane samo četiri utakmice 7. kola Druge košarkaške lige Sjever, a jedna je utakmica odgođena.

Podravac danas, u nedjelju, gostuje na vrlo neugodnom terenu u Bjelovaru. U dosadašnjem dijelu prvenstva Virovci imaju samo jedan poraz, a Bjelovarčani dva. Novom pobjedom bijelo-crveni bi učvrstili svoje prvo mjesto, a s druge strane pobjeda Bjelovarčana bi ih izjednačila s Virovcima i vratila u vrh prvenstvene ljestvice.

Drugi najzanimljiviji susret igra se u srijedu u Vrbovcu, gdje ranjeni Petar Zrinski dočekuje Radnik. Križevčani imaju samo jedan poraz, a Vrbovčani dva, pa za pobjedu jedne ili druge ekipe važi isto ono što i u prethodnom susretu Bjelovara i Podravca.

U Ivancu su se u subotu sastali Ivančica i Međimurje. Gosti su na kraju upisali uvjerljivu pobjedu sa 78:59. Nakon teškog prvog poluvremena i vodstva Ivančice s 36:24, ekipa Međimurja je skupila glave i napravila finu seriju u nastavku utakmice i otišla na +19.

U drugoj subotnjoj utakmici Vindija je bila favorit u utakmici s Labradom u Zagrebu i to je na terenu i opravdala. Varaždince je pobjeda od 85:75 uz 32 koša Smontare i 28 koševa Novaka ostavila u vrhu ljestvice.

Utakmica između Varteksa i Virka je odgođena na zamolbu Virovitičana.