KOŠARKAŠKI SJEVER Podravac Virje i Radnik Križevci poravnati na vrhu ljestvice dva kola prije kraja prvenstva

U slučaju istog broja bodova, a i u bilo kojem krugu, u prednosti su Virovci jer imaju bolji međusobni omjer

Iza nas je i 20. kolo Druge košarkaške lige Sjever. Postignuti su očekivani razultati, a sigurnim pobjedama protiv Labrade i Koprivnice, dva kola prije kraja, Podravac Virje i Radnik Križevci su poravnati na vrhu prvenstvene ljestvice.

Podravac je do visoke pobjede sa 118:72 došao već u prvom poluvremenu (72:29), dok je drugo poluvrijeme bilo samo odrađivanje posla i prigoda igračima s manjom minutažom da pokažu što znaju. S. Zadravec 26 (4×3), Šoš 23 (1×3), J. Zadravec 22 (2×3), Vedriš 20, Balatinec 11 (1×3), Benotić 7 (1×3), Cestar 2 i A. Hrženjak 1 bili su strijelci za Virovce, a Capan 25, P. Bašić 14 (4×3), Crnošija 13 (2×3) i S. Bašić 7 (1×3) predvodili su Zagrepčane.

Radnik je Koprivnicu pobijedio 123:58 podjednako rasporedivši razliku na sve četiri četvrtine. Divić je bio najefikasniji s 28 (2×3) koševa, Brkić (2×3) i Kurpez (2×3) su postigli po 16, Biondić 12 (2×3),  Matoić (1×3), Svoboda (1×3) i Bolčić po 9 koševa, a Fržović 8 (1×3) koševa kod Križevčana. Bolji od ostalih kod Koprivnice su bili D. Mihoković 26 (1×3), Gverić i R. Mihoković (2×3) po 12 koševa.

U susretu Mladosti i Međimurja (71:85) Đurđevčani nisu uspjeli iznenaditi goste iz Čakovca. Međimurce su do pobjede predvodili Mario Novak 23 (1×3) i Domagoj Kuzmić 22 (2×3), a Glumac je dodao 15 (1×3) koševa. Kod domaćina su zapaženiji od ostalih bili Balaško sa 17 (1×3), Cestar 15 (5×3), Jančijev (1×3) i Beljan po 13 koševa.

Varaždin je neočekivano lako dobio Vedi s 97:56. Za pobjedu Varaždinaca najzaslužnija je petorka: Majdak 20 (1×3), Štambuk 18, Smontara 17 (3×3), Čevra 13 (3×3) i Prprović 12 (1×3). Kod Bjelovarčana je Vrdoljak postigao 15 (1×3), a Rajšić 13 (1×3) koševa.

Bjelovar je s 90:64 bio bolji od Petra Zrinskog. Vrinjanin je postigao 29 (1×3), Stjepanović 23 (6×3) i Tušek 22 (1×3) kod pobjednika, a Čimbur 16 (4×3) i Raspasović 15 (1×3) kod poraženih.

Ivančica je bila uvjerljiva protiv Virke s 85:58. Najefikasniji su kod domaćina bili Košćak 15 (1×3), D. Herceg 13 (1×3), Kapustić 11, S Herceg 10 (1×3), a Pavlović 19, Mucak 16 (1×3), Fuis 10 (2×3) kod Virovitičana.

Poslije 20. kola na tablici su vodeći Podravac i Radnik s po dva poraza. Varaždin ima tri poraza i čeka posrtaj vodećih, što je dva kola prije kraja sve manje izgledno. U slučaju istog broja bodova, a i u bilo kojem krugu, u prednosti su Virovci jer imaju bolji međusobni omjer.