Subota, 27. travnja 2024.

Košarkaški sjever: Podravac Virje i Radnik Križevci upisali vrijedne pobjede u borbi za naslov, slavili i Đurđevčani

Odigrano je kompletno 19. kolo Druge košarkaške lige Sjever. Vodeći na tablici Podravac i Radnik zabilježili su vrijedne pobjede u Bjelovaru protiv Vedija, odnosno u Čakovcu protiv Međimurja pa su zadržali vodstvo na prvenstvenoj ljestvici.

Podravac je do pobjede rezultatom 91:87 protiv Vedija došao teško, ali potpuno zasluženo. Na poluvremenu su gosti vodili 50:40, što se kasnije pokazalo kao odlučujuće. Bjelovarčani su cijelo drugo poluvrijeme ulagali velike napore da preokrenu rezultat, ali su naišli na žilavog protivnika pa im je najviše uspjelo doći do -2. Virovce je do nove pobjede vodila trojka Martin Vedriš (25, 2×3), Stefan Zadravec (23, 2×3) i Antonio Šoš (19). Pobjedi su značajno pridonijeli i Karlo Molnar (9), Julijan Zadravec (8), Nikola Šestak (4) i Mateo Balatinec (3). Kod domaćih je Luka Jurički postigao 25 (4×3), Jan Zvonimir Vrdoljak 20, Deni Krajinović 16 (3×3), Marin Šobak (2×3) i Mario Rajšić (2×3) po 10 koševa.

Radnik se iz Čakovca vratio s oba boda. Čakovčani su držali priključak do poluvremena, ali u nastavku nisu mogli pratiti ritam gostiju. Do sigurne pobjede (85:71) Križevčane je predvodio Ivan Svoboda (28, 3×3), Tomislav Garvanović je dodao 18, Goran Divić 14 (3×3), a Juraj Brkić 13 (1×3) koševa. Kod domaćih je Petar Glumac postigao 19 (1×3), a Domagoj Kuzmić 16 (1×3) koševa.

Za razliku od prethodnog kola kada Podravcu nisu pružili nikakav, Koprivničanci su Varaždinu pružili kakav-takav otpor. Čak su prvu četvrtinu završili s minimalnim vodstvom, ali su u nastavku gosti pojačali tempo i pobijedili sa 107:76. Kod pobjednika je odličan bio Luka Štambuk s 36 (7×3) koševa, Luka Čevra je dodao 26 (2×3), a Kruno Smontara 23 (2×3). Kod domaćih je Robert Mihoković postigao 22 (2×3), Matija Gerić 15, a Domagoj Mihoković 10 koševa.

Mladost se vratila s oba boda iz Vrbovca. Za pobjedu 62:52 Đurđevčana najzaslužniji su bili iskusni Zoran Jančijev (17, 4×3) i Vladimir Beljan (16) te Igor Odobašić (11). Kod neraspoloženih Vrbovčana samo je Roman Čimbur (16, 2×3) postigao dvoznamenkasti broj koševa.

Bjelovar se vratio s oba boda iz Virovitice pobjedom 77:67. Najzaslužniji za pobjedu Bjelovarčana bio je Bruno Vrinjanin (33, 1×3), a pridružili su mu se Ivan Perković (16, 1×3) i Ivan Stjepanović (10). Kod Virke Ivan Mucak i Antonio Pavlović zabili su po 15, Toni Vučak 11, a Petar Fuis 10 (1×3) koševa.

Ivančica je bila uvjerljiva na gostovanju kod Labrade s 82:46. Kod pobjednika Filip Rožman zabio je 21 (5×3), Martin Fištrek 16 (2×3), Petar Košćak 15 te Stjepan Herceg i Romario Taučer po 12 koševa. Kod Labrade Filip Tojčić imao je 22 koša (2×3).

Vodeći na tablici Podravac i Radnik u ovom kolu su prošli teška gostovanja u Bjelovaru, odnosno Čakovcu. Do kraja prvenstva Podravac igra na domaćem parketu s Labradom i Petrom Zrinskim, a gostuje u Virovitici. Križevčani dočekuju Koprivnicu i Labradu, a gostuju u Bjelovaru kod Vedija. U slučaju istog broja bodova u prednosti su Virovci jer imaju bolji međusobni omjer.