Košarkaški sjever: Virje i dalje ostaje neosvojiva tvrđava za Križevčane

Već u idućem kolu kada se sastaju Radnik i Varaždin, odnosno Međimurje i Podravac situacija bi se mogla pojednostaviti ili dodatno zakomplicirati što se borbe za naslov prvaka tiče

Prošlog vikenda odigrano je kompletno 16. kolo i jedna zaostala utakmica 13. kola Druge košarkaške lige Sjever. Najzanimljivija utakmica, usuđujemo se reći i cijelog prvenstva, odigrana je u Virju, a u njoj su se sastali trostruki prvak, drugoplasirani Podravac, i dosad neporaženi Radnik.

U izravnom dvoboju za vrh prvenstvene ljestvice, u fantastičnoj utakmici, Podravac je došao do teške, ali potpuno zaslužene pobjede rezultatom 84:78 pa je Virje ostalo i dalje neosvojiva tvrđava za Križevčane. Prvo poluvrijeme proteklo je u izrazito visokom ritmu i odličnoj igri obje ekipe uz visok postotak šuta. Na obje strane bila je prisutna velika želja, a igrači obje ekipe davali su sve od sebe. Gosti su vodili (najviše pet razlike), da bi sredinom druge četvrtine domaći preokrenuli rezultat i kontrolirali ga, pokazalo se kasnije, do kraja utakmice. U drugom poluvremenu vodila se bespoštedna borba za svaku loptu. U takvoj bitki bolje su se snalazili Virovci i sredinom zadnje četvrtine stekli najveću prednost – 12 razlike. Križevčani su sve pokušali da dostignu vodstvo, međutim s druge strane su imali neslomljivog protivnika.

Sjajni Stefan Zadravec (27, 1×3) je po tko zna koji put predvodio svoju momčad do pobjede. Izuzetnu utakmicu pružili su kapetan Nikola Šestak (18, 1×3), Julijan Zadravec (17, 1×3) i Martin Vedriš (14), a jedina rotacija kod domaćih je bila Antonio Šoš (3) – Karlo Molnar (4). Kod gostiju iz Križevaca najbolji je bio Ivan Svoboda (26, 3×3), na početku utakmice savršenog šuta Goran Divić (21, 3×3), Dorian Ribarić (12) i Filip Šašek (6) nisu uspjeli zaustaviti Stefana Zadravca, a svidio se i mladi Juraj Brkić (6).

Ovom pobjedom, uz uvjet da do kraja prvenstva nanižu sve pobjede, Virovci ostaju kandidati za naslov prvaka do posljednjeg kola, a Križevčanima je ovo prvi poraz i više nemaju pravo na krivi korak.

U petak je u vrlo dobroj utakmici Podravac pobijedio Ivančicu s 90:77. Unatoč tome što je sudačkim kriterijem bio potpuno nezaštićen, Stefan Zadravec je došao do 38 (1×3) koševa, Vedriš je postigao 12, Šestak i Molnar (3×3) po 11, J. Zadravec 10, a Šoš 8 koševa. Kod gostiju su odlične role odigrali Lovro Matuza (20, 4×3) i Stjepan Herceg (15, 1×3), a Filip Rožman (3×3) i Petar Košćak su dodali po 11 koševa.

Tri dana kasnije Ivančica je pomalo iznenađujuće pobijedila Međimurje sa 77:67 i nanijela Međimurcima peti poraz.

U Đurđevcu je Varaždin (Prprović 20 (1×3), Novak (3×3) i Čevra po 15, Smonara 14 (2×3), Majdak 13) lako došao do pobjede s 84:63 protiv Mladosti (Beljan 22, Odobašić 11, Hrženjak 9).

Isto tako Bjelovar – Perković 22 (6×3), Vrinjanin 21 (1×3), Stjepanović 18 (3×3) – lako je svladao Koprivnicu (Veljanovski 23, D. Mihoković 11, Šenvald 10), 94:56, a Vedi – Rajšić 23 (3×3), Jukić 16 (4×3), Jurički 16, Šarić 14, Šobak 12 (2×3) – u Vrbovcu Petar Zrinski – Čimbur 16 (4×3), Gubijan i Tomić po 13, Raspasović 12 (2×3) – rezultatom 100:73.

Do svoje četvrte pobjede (94:63), predvođena oporavljenim Ivanom Mucakom (37), došla je Virka – Pavlović 27, (3×3), Vučak 13 (3×3) – u susretu s Labradom (Bašić 24 (3×3).

Nakon 16 odigranih kola, na vrhu ljestvice je i dalje križevački Radnik, ali ne tako suvereno kao do ovog kola. Drugi je Podravac s dva poraza i boljim međusobnim omjerom od Radnika, a treći Varaždin s tri poraza. Već u idućem kolu kada se sastaju Radnik i Varaždin, odnosno Međimurje i Podravac situacija bi se mogla pojednostaviti ili dodatno zakomplicirati.