KOŠARKAŠKI SJEVER Virovski Podravac uspješno odradio gostovanje u Bjelovaru i zadržao vrh ljestvice

U 7. kolu Druge košarkaške lige Sjever prošlog vikenda odigrano je samo tri od pet utakmica.

Vrlo zanimljivo je bilo u Bjelovaru u kojem je gostovao branitelj naslova, virovski Podravac.

Gosti su odlično krenuli i u 8. minuti poveli s 11:24, ali su domaćini do poluvremena sredili svoje redove i smanjili na samo 35:40.

Odmah na početku drugog poluvremena Bjelovarčani su preokrenuli rezultat i poveli s 43:40. U tim se trenucima činilo da gostima pobjeda izmiče iz ruku. Međutim, tako nije mislila petorka Podravca koja je na parketu provela cijelo drugo poluvrijeme.

Bijelo-crveni su se skoncentrirali, ponovno preokrenuli rezultat, poveli najviše 13 razlike i mirno priveli utakmicu kraju. Virovce je do pobjede predvodio Stefan Zadravec (22, 1×3), najbolju seniorsku utakmicu do sada odigrao je odlični Tomislav Benotić (16, 4×3), vrlo dobar je bio i Martin Vedriš (15, 1×3), kapetanski je odigrao Nikola Šestak (12), a izuzetno je borben bio Julijan Zadravec (11, 1×3). Kod domaćih je Ivan Stjepanović postigao 23 (5×3), Bruno Vrinjanin 20 (1×3), a Filip Tušek 12 (3×3) koševa.

Vindija je u Zagrebu pobijedila Labradu s 85:75. Do preokreta je došlo tek u trećoj četvrtini (16:31) jer su Zagrepčani na poluvremenu vodili s 38:34. Najzaslužniji za pobjedu gostiju bili su Kruno Smontara (32, 6×3) i Manuel Novak (28, 7×3), koji su protivnički koš zasuli kanonadom trica, a Luka Prprović je dodao 12 koševa. Kod domaćih Filip Palić (22), Robert Rubin (17, 5×3) i Luka Matić (16, 2×3) nisu bili dovoljni za više od časnog poraza.

Ni utakmica u Ivancu, gdje su igrali Ivančica i Međimurje, a konačni rezultat bio je 59:78, ne pokazuje da su gosti do pobjede došli uz dosta muke, jer su domaći nakon prvog poluvremena vodili s 36:24. Kod pobjednika su Petar Glumac (22), Mario Novak (16, 2×3), Ivan Golik (12, 2×3) i Domagoj Kuzmić (11, 1×3) bili najbolji strijelci, a kod domaćih je Dean Herceg (17, 1×3) bio bolji od ostalih.

Petar Zrinski i Radnik igraju večeras u Vrbovcu, u srijedu, Varteks i Virka su utakmicu odgodili na zahtjev Virovitičana, a u ovom kolu slobodan je bio Vedi.

Poslije sedam odigranih kola Podravac i dalje drži vrh prvenstvene ljestvice sa šest pobjeda i jednim porazom. Po jedan poraz još imaju Vindija s pet i Radnik s tri pobjede.