Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Košarkaški sjever: vodeći Podravac lako prošao Vrbovec, Radnik Ivanec, a Vindija zapela u Bjelovaru

Nakon 17 odigranih kola, Podravac je i dalje sam na vrhu ljestvice s dva poraza. Kao najozbiljniji, a rekli bismo i jedini njegov pratitelj poslije ovog kola, promovirao se Radnik, koji ima tri poraza

Prošlog vikenda odigrano je 17. kolo Druge košarkaške lige Sjever u kojem se virovski Podravac lako obračunao s Petrom Zrinskim u Vrbovcu, križevački Radnik je nešto teže prošao Ivančicu u Ivancu, a varaždinska Vindija je poražena u Bjelovaru od sve boljeg Vedija.

Poučeni iskustvom iz utakmice u prvom dijelu prvenstva koju je Podravac dobio sa zvukom sirene, Virovci su u subotnju utakmicu odigranu u Vrbovcu od početka ušli vrlo ozbiljno. Do poluvremena je bilo 15, a na kraju treće četvrtine čak 30 razlike za goste, da bi završilo s konačnih 94:74 za vodeću momčad prvenstva. Stefan Zadravec (22, 2×3) bio je ponovno najbolji igrač gostiju, a najviše su mu pripomogli Karlo Molnar (15, 3×3), Nikola Šestak (13) i Julijan Zadravec (12, 2×3). Kod domaćih je Roman Čimbur (3×3) postigao 22, Tomislav Garvanović 14, Karlo Pandur 13 (1×3), a Hrvoje Raspasović 10 koševa.

Radnik se vratio s oba boda iz Ivanca. Križevčani su bili bolji s 87:80, a utakmicu su odlučili već u prvom poluvremenu, nakon kojeg je bilo 57:35. Kod pobjednika je Karlo Kos postigao 24 (2×3), Ivan Svoboda 23 (5×3), Borna Katanović 19 (3×3), a kod poraženih Dean Herceg 19 (4×3), Filip Rožman 18 (2×3) i Luka Putar 17 (3×3) koševa. Ovom pobjedom Križevčani su se (uz Podravac) promovirali u najozbiljnijeg kandidata za naslov prvaka.

Vindija je u Bjelovaru naišla na minu zvanu Vedi, koji je bio bolji i zasluženo pobijedio s 91:84. Varaždinci su na poluvremenu vodili 45:37, ali su poletni i žilavi Bjelovarčani u drugom poluvremenu imali više energije i preokrenuli susret u svoju korist. Kod pobjednika je briljirao sjajni Ivan Jukić koji je postigao čak 39 koševa, uz čak sedam trica. Vrlo dobar je bio i Marin Šobak (17), a pobjedi su značajno doprinijeli Marko Tomić i Roko Lovrić s po devet koševa. Kod Varaždinaca je Luka Štambuk postigao 23 (3×3), Manuel Novak 21 (5×3), Kruno Smontara 17 (5×3), a Luka Čevra 10 koševa.

Međimurje je u Zagrebu deklasiralo Labradu sa 105:63, a njihova pobjeda ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje. Kod gostiju je bilo čak šest igrača s dvoznamenkastim brojem koševa: Ivan Golik 21 (3×3), Petar Glumac 20 (2×3), Mislav Kranjčec 17 (2×3), Domagoj Kuzmić 14 (1×3), Mario Novak 12 (2×3) i Vedran Gašparić 10. Kod domaćih su Marin Jakšić (18, 4×3), Filip Palić (14, 4×3) i Dario Lasić (13, 1×3) bili raspoloženiji od ostalih.

Virka je iznenađujuće lako (90:61) došla do oba boda u Bjelovaru. Slaven Petrović je postigao 20 (2×3), Antonio Pavlović 15, mladi Toni Vučak 17 (4×3) i Zvonimir Petrović 12 koševa kod Virovitičana, a kod oslabljenih Bjelovarčana jedino je raspoložen bio Bruno Vrinjanin (28, 1×3), dok je Luka Bosanac dodao devet (1×3) koševa.

Nakon 17 odigranih kola, Podravac je i dalje sam na vrhu ljestvice s dva poraza. Kao najozbiljniji, a rekli bismo i jedini njegov pratitelj poslije ovog kola, promovirao se Radnik, koji ima tri poraza, tako da će o naslovu prvaka vjerojatno odlučivati njihov međusobni ogled u zadnjem kolu u Križevcima. Vindija i Međimurje imaju po četiri poraza.