Četvrtak, 18. travnja 2024.

Kristijan Bistrović s dvije asistencije bio je fenomenalan u ludoj utakmici Kupa

Bistrović će za turski Karagümrük nastupati do ljeta...

Bivši nogometaš Slavena Belupa, 23-godišnji Jembrovčan Kristijan Bistrović, bio je sjajan  u pobjedi svog Fatih Karagümrüka protiv Konyaspora rezultatom 5:4, nakon produžetaka, u osmini finala turskog Kupa.

Bistrović je za domaći sastav odigrao svih 120 minuta, a asistirao je za prvi pogodak na susretu.

U sedmoj minuti namjestio je pogodak Mercanu. Gosti su golom Amiltona, nakon točno sat vremena igre, vodili 3:2, ali je tada rezultat na domaću stranu okrenuo talijanski nogometaš Fabio Borini koji je u igru ušao u 65. minuti, a golove za 3:3 i 4:3 je postizao u 67. i 80. minuti iz jedanaesterca.

No, u 87. minuti Konyaspor se vratio u igru pogotkom Cagirana nakon čega se drama preselila u produžetke. U njima se trenutak odluke dogodio u 101. minuti. Opet je 23-godišnji Bistrović bio asistent, a pogodak je zabio Mor, pišu Sportske novosti.

Do sada je uz Fatih Karagümrük četvrtfinale tamošnjeg Kupa izborio Gazientep.

Bistrović je u ovaj turski klub stigao na posudbu iz moskovskog CSKA ove zime. Bivši mladi reprezentativac Hrvatske prošle sezone proveo je proljeće na posudbi u Kasimpasi, gdje je igrao standardno. Po povratku u Rusiju dočekala ga je ista priča, nije bio u prvom planu.

Nije bio zadovoljan takvim statusom, a ugovor ga s Moskovljanima veže do 2025. godine. Stoga je dogovorio i realizirao novu posudbu. I to se pokazalo, barem zasad, kao dobra odluka.

Bistrović će za turski Karagümrük nastupati do ljeta, a njegov klub koji trenutačno zauzima 11. mjesto u konkurenciji 20 članova turske Süper Lige.