Križevački turnir: Graditeljstvo Cvilko i Replay Križevci prošli na penale

Nokaut faza zaživjela je na križevačkom malonogometnom turniru

Nokaut faza zaživjela je na križevačkom malonogometnom turniru.

GRADITELJSTVO CVILKO DONJE JESENJE – TVD SYSTEM ZAGREB 8:7 pen

Poslasticu dana odigrali su Graditeljstvo Cvilko Donje Jesenje i TVD System Zagreb. U obje se pobjednik odlučivao u lutriji penala. Na kraju je slavilo Graditeljstvo Cvilko 8:7, a zabili su Renato Rumbak, Denis Švaljek, Matija Kanceljak, Dario Bobek, Dino Kovačec, Leon Jedvaj, Josip Cvilko i Marko Šlogar.

TVD SYSTEM Zagreb je mrežu zatresao sedam minuta, a zabili su Matej Mioč, Adel El-Saleh, Davor Kanjuh, Marko Pavlović, Kristijan Grbeša, Željko Petrović i Mihovil Prgomet. kipe puno je malonogometnih znalaca, a utakmica je završila bez pogodaka.

ZVONAREK SISTEMI – PIMONT FIANONA 1:2

Iako je Karlo Jadanić doveo Zvonareke u rezultatsku prednost pogotkom u 6. minuti susreta, Pimont Fianona slavi Matiju Ceraja, koji je zgodicima u 9. i 21. minuti zagrebačkoj momčadi donio četvrtfinale.

UNIJABETON – RUMENJAK D.O.O. 3:1

Rumenjak je dobrano namučio favoriziranu momčad Unijabetona, a da je tome tako govori i činjenica da su upravo Rumenjakovi dečki poveli u 4. minuti pogotkom Sačera. Nažalost po križevački sastav, već u sljedećem napadu Čosić poravnava rezultat, da bi već u 6. minuti preokret donio Crnčević. Međutim, Rumenjakova žilava momčad nije se predavala te je na razne načine pokušala ugroziti vrata Amara Dure. Na kraju Crnčević je u 24. minuti susreta potvrdio pobjedu Unijabetona.

REPLAY KRIŽEVCI – TUPEK AUTO 4:2 pen (1:1)

Nesportski dio ovog susreta ostavit ćemo za neku drugu prigodu. Tupek dolazi u prednost nekoliko sekundi prije pauze pogotkom Spajića. Iako oslabljena, momčad Replaya je na kraju uspjela izjednačiti pogotkom Guskića te je ovo bio na kraju drugi susret kojega su odlučivali šesterci. Momčad Zdenka Međimorca posebno mora slaviti svojeg “Livakovića” – Renata Ćibarića, koji je obranio čak tri šesterca.

Publika na turniru u Križevcima
Publika na turniru u Križevcima // Foto: Prigorski.hr

Odigrana su preostala dva susreta osmine finala turnira županijskih klubova “Robin trgovine Križevci 2022”. Donosimo rezultate.

OMLADINAC – ZRINSKI 4:0

Zrinski je odlično otvorio susret, ali je Omladinac na kraju okrenuo utakmicu u svoju korist i na kraju rutinski odradio susret te se pogocima Đurđa, Ivančana, Bartolića i Gašparića plasirao u četvrtfinale.

RAKOVEC – ČVRSTEC 3:2

Rakovec je bio blagi favorit u ovom susretu, ali je Čvrstec na kraju čvrsto pao, čak možemo reći i nesretno. U 6. minuti Grgoić donosi Rakovcu prednost, a šest minuta kasnije povećava Radotović.

Kako bi spriječio novi zgoditak Rakovčana vratar Čvrsteca Kuća deset sekundi prije stanke brani van kaznenog prostora i mora prijevremeno pod tuš.

Iako je ostao bez vratara Čvrstec je bio odlučan u namjeri da se plasira dalje. I bio na na korak do toga. Obajgor prvo zabija u 21. minuti, a poravnanje donosi u posljednjoj minuti susreta. I kada se već mislilo da će šesterci odlučiti novog četvrtfinalista Dujmić praćkom pogađa za 3:2 i odvodi Rakovec u novi krug turnira.