Krsitina Lukačević prvakinja Hrvatske u brdskom biciklizmu!

Sjajan uspjeh ostvarila je koprivnička biciklistica Kristina Lukačević, članica Biciklističkog kluba Rotor iz Koprivnice.

Naime, u organizaciji BK Grobnik u nedjelju je na Grobničkim Alpama održano Prvenstvo Hrvatske u brdskom biciklizmu disciplini maraton – XCM.

Utrka je održana po izuzetno teškim uvjetima, visoka temperatura iznad 30 stupnjeva, zahtjevan teren i dugi spust na kraju utrke, dostojan staze svjetskog prvenstva, pa tako i ovog našeg nacionalnog.

Članovi Rotora polučili su izvrsne rezultate. U glavnoj kategoriji Elite&U23 (82 km/2200 ukupne visinske razlike) s vremenom 5:12:50 naslovom prvakinje za žene okitila se Kristina Lukačević.

Ovo je Kristini već drugi naslov prvakinje Hrvatske, nakon što je to prvi put postala 2019. godine.

Kristina Lukačević
Kristina Lukačević na startu utrke // Foto: Facebook BK Rotor

U kategoriji Elite&U23 kod muškaraca novi prvak je Anthony Bilić iz Fažane koji nastupa za Four Es Racing Team, vrijeme 3:51:26.

Koprivnički najperspektivniji mladi brdski biciklist Mateo Hudoletnjak u kategoriji Junior (47 km/1250 v.r.) osvojio je šesto mjesto, vrijeme 2:50:08.

Damir Kukec u kategoriji Master B (47 km/1250 v.r.) osvojio je šesto mjesto sa istim vremenom kao i petoplasirani, vrijeme 2:35:11.

Siniša Herman, jedan od najzaslužnijih što BK Rotor godinama popularizira ovaj sport u našem kraju (od 2009.g.), u svojoj kategoriji Master C (47 km/1250 v.r.) osvojio je četvrto mjesto, vrijeme 3:05:26.