Kup Hrvatske: Podravka Vegeta u nastavku slomila Lokomotivu i izborila 28. finale

U Poreču je danas odigran derbi hrvatskog ženskog rukometa, u polufinalu Kupa Hrvatske sastale su se ekipe Podravke Vegete i zagrebačke Lokomotive.

Koprivničanke su u nastavku odigrale bolje od ‘vječitog rivala’ te su se zasluženo plasirale u svoje 28. finale, čeka ih borba za 24. trofej u Kupu Hrvatske.

Prvo poluvrijeme završilo je bez pobjednika, 12:12. Povela je Lokomotiva 1:3 i 3:5, potom i 7:9, ali se Podravka uspjela vratiti, čak i povesti s 12:10 u 27. minuti.

Rezultat prvog dijela otkriva da su se s obje strane igrale dobre obrane, a raspložene su bile i vratarke, Lokomotivina Lucija Bešen koja sljedeće sezone dolazi u Podravku, te Antonia Tucaković i osobito Julija Dumanska.

Igralo se gol za gol do 34. minute, potom Koprivničanke golovima Barišić, Stelmah i Franušić odlaze na 17:14 u 38. minuti.

Veoma raspoložena bila je Lea Franušić, vukla je u napadu, borila se i krala lopte u obrani, neki su njeni potezi bili ključni u nastavku.

U 42. minuti Barišić je iz sedmerca zabila za +4 (19:15), no Lokosice su smanjile taj zaostatak na dva pogotka zaostatka, potom i na jedan, pa su završne minute ponudile novu dramu.

Franušić u 54. minuti zabija za 24:22, Tena Petika smanjuje na 24:23. Stelmah je izborila sedmerac kojeg Dejana Milosavljević realizira za novih +2 u 55. minuti.

U sljedećem napadu Dumanska je obranila udarac Kalaus s vanjske pozicije, no u sljedećem napadu nove glavobolje Lokomotivi zadaje ukrajinska kružna napadačica Irina Stelmah, koja je bila nerješiva enigma za Zagrepčanke. Zabila je s crte za 26:23 na početku 57. minute.

Dumanska je upisala dvije obrane zaredom u pretposljednjoj minuti, prvo je skinula sedmerac Josipi Mamić, potom je obranila i ‘odbijanac’, i tu je sva neizvjesnost nestala.

Do kraja su još pogađale Stela Posavec i Dijana Mugoša, završilo je 27:24 i Lokomotiva se oprostila od obrane naslova pobjednika Kupa.

Nažalost, u posljednjoj je minuti prst na ruci ozlijedila Korina Karlovčan koja je u suzama napustila teren.

U prvom polufinalu Bjelovar je svladao Zrinski iz Čakovca rezultatom 33:23.

Finale je na rasporedu u subotu s početkom u 17 sati uz prijenos na HTV 2.

PODRAVKA VEGETA – LOKOMOTIVA 27:24 (12:12)
POREČ – Dvorana Žatika. Gledatelja 300. Suci: Dalibor Jurinović i Marko Mrvica.
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (7+1), Dumanska (4+1); Zadravec, Turk 1, Karlovčan 1, Milošević, Gudelj, Milosavljević 7(4), Megerle, Mugoša 3, Franušić 7, Šenvald 2, Stelmah 3, Barišić 3, Pavković. TRENER: Goran Mrđen.
LOKOMOTIVA: Ivančok, Bešen (6+2); Burić, Fureš, Šimara 2, Posavec 4, Ćurić, Petika 4, Kalaus 2, Japundža 1, Lisjak 1, Dežić 5, Škarić, Malec, Prkačin 2, Mamić 3. TRENER: Nenad Šoštarić.
SEDMERCI: Podravka Vegeta 7(5), Lokomotiva 10(8).
ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 min. (Šenvald 2+2+2, Franušić), Lokomotiva 6 min. (Burić, Posavec, Kalaus).
IGRAČICA UTAKMICE: Lea Franušić (Podravka Vegeta).