Ponedjeljak, 18. ožujka 2024.

Kvalifikacije za Euro: Mateo Kovačić odveo Hrvatsku do pobjede u Turskoj

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je u utorak drugu utakmicu kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Na gostovanju u Turskoj Vatreni su pobijedili rezultatom 0:2 i tako popravili kiks iz premijere s Walesom u Splitu.

Turci su nošeni glasnom navijačkom podrškom u Bursi pritisnuli od samog početka i na muke stavili Dalićevu momčad koju je u tim trenucima sjajnim reakcijama spašavao vratar Dominik Livaković.

Hrvatsku je u vodstvo u 20. minuti doveo Mateo Kovačić nakon akcije u kojoj su sudjelovali Josip Stanišić i Mario Pašalić.

Turci su u 38. minuti ostali bez ozlijeđenog kapetana Hakana Calhanoglua.

U posljednjoj, 4. minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena naša je reprezentacija povećala prednost, a strijelac je ponovno bio Kovačić nakon udarca Pašalića i obrane turskog vratara Gunoka.

U nastavku promjene rezultata nije bilo, u nadoknadi vremena još jednom velikom obranom istaknuo se Livaković.

Vatreni su osvojili važne bodove i u dobrom raspoloženju očekuju Final Four Lige nacija koji će se u Nizozemskoj održati u lipnju.

U drugoj utakmici skupine D Wales je na domaćem terenu svladao Latviju 1:0 pogotkom Moorea.

HRVATSKA: Livaković – Stanišić, Šutalo, Gvardiol, Barišić – Modrić (od 84. Majer), Brozović, Kovačić – Pašalić (od 65. Juranović), Kramarić (od 84. Musa), Perišić (od 90+2. Ivanušec). IZBORNIK: Zlatko Dalić.