Lovro Zvonarek zabio počasni gol za Slaven Belupo na oproštaju od sezone u Puli

U utakmici bez ikakvih rezultatskih imperativa sastale su se momčadi koje su već godinama 'pretplaćene' na deveto, odnosno sedmo mjesto

Nogometaši Slavena Belupa zaključili su prvenstvenu sezonu večerašnjim gostovanjem kod Istre 1961 u Puli.

U utakmici bez ikakvih rezultatskih imperativa sastale su se momčadi koje su već godinama ‘pretplaćene’ na deveto, odnosno sedmo mjesto.

Zoran Zekić nije mogao računati na veći broj igrača, zbog kartona su izostali Krstanović i Marina, a zbog ozljeda Soldo, Goda, Zirdum, Caimacov, Hoxha i Kocijan.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo previše uzbuđenja. Pokoji udarac sa svake strane, ali bez prevelike opasnosti za koncentrirane vratare.

Nastavak je bolje otvorila domaća momčad. Paracki je naivno s leđa srušio Mlinara na rubu kaznenog prostora, a Dion Drena Beljo je u 49. minuti bio siguran s bijele točke za vodstvo Puljana.

U 52. minuti Bande je promašio veliku priliku, a pet metara nije pogodio okvir gola.

Ipak, reprezentativac Burkine Faso iskupio se dvije minute kasnije, kad je Blagojević ubacio, a Bande glavom matirao Markovića za 2:0.

Zapata je u 67. minuti fino gađao, ali je pogodak za smanjenje Istrinog vodstva spriječila greda.

Od 70. minute Zekićeva momčad imala je brojčanu prednost jer je drugi žuti karton nakon preoštrog starta na Brkoviću zaradio domaći kapetan Blagojević.

Uspoio je Slaven smanjiti rezultat u 76. minuti. Bosec je pokrenuo akciju, Bogojević je tukao, Majkić obranio, a Lovro Zvonarek odbijenu loptu poslao u praznu mrežu. Lovri je to treći gol u HNL-u ove sezone.

Točku na i Istrine pobjede svojim je 15. pogotkom stavio Beljo, koji je prošao Kvržića i Hlevnjaka i mirno poentirao za konačnih 3:1.

Istra - Slaven Belupo
Ikouwem Utin i Robert Mišković na utakmici Istra – Slaven Belupo // Foto: NK Slaven Belupo/Josip Brekalo

ISTRA 1961 – SLAVEN BELUPO 3:1 (0:0)
PULA – Stadion ‘Aldo Drosina’. Gledatelja 500. Sudac: Fran Jović (Zagreb).
ISTRA 1961 (3-2-4-1): Majkić – Silva, Galilea, Rovis – Hujber (od 57. Navarro), Blagojević, Mlinar, Mišković (od 46. Desio) – Ivančić (od 46. Kapitanović), Bande (od 83. Vujnović) – Beljo. TRENER: Gonzalo Garcia.
SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Marković – Bosec, Hlevnjak, Božić, Utin (od 74. Bogojević) – Kvržić, Paracki (od 58. Brković) – Zvonarek, Svržnjak (od 58. Laušić), Liklin (od 58. Mlinarić) – Zapata. TRENER: Zoran Zekić.
STRIJELCI: 1:0 Beljo (49 – 11 m), 2:0 Bande (54), 2:1 Zvonarek (76), 3:1 Beljo (90+4).
CRVENI KARTON: Blagojević (70 – drugi žuti; preoštar start).

10. NK Hrvatski dragovoljac 35 4 7 24 31 74 -43 19

PAROVI 36. KOLA: Istra 1961 – Slaven Belupo 3:1, Lokomotiva – Šibenik (petak, 20.05), Rijeka – Hrvatski dragovoljac (subota, 15.00), Gorica – Osijek (subota, 17.05), Dinamo – Hajduk (subota, 20.00).