Luda utakmica u Kranjčevićevoj, Hajdukovi stoperi dvaput pogađali vlastitu mrežu

Lokomotiva i Hajduk odigrali su danas u Zagrebu utakmicu 19. kola HT Prve lige. Gosti su bili veliki favoriti nakon nedavne uvjerljive pobjede u Kupu, a u Kranjčevićevu su stigli nakon pet uzastopnih pobjeda pod vodstvom trenera Valdasa Damrauskasa.

Bila je to luda utakmica puna preokreta, s dva autogola koje su potpisali Hajdukovi stoperi. Povela je Lokomotiva autogolom Eleza u 11. minuti, u 34. je izjednačio Livaja.

U 63. minuti opet prednost domaćina, pogodio je Marić. Uslijedila su dva pogotka Mlakara u 77. i 81. minuti, izgledalo je tada da će brojni navijači Hajduka imati razloga za slavlje.

Međutim, u 86. minuti vlastitu je mrežu pogodio i drugi gostujući stoper Katić. Završilo je 3:3, Hajduk je prekinuo svoj pobjednički niz i ostao bez važnih bodova u utrci za naslov prvaka.

10. Hrv. dragovoljac 19 1 4 14 15 47 -32 7

PAROVI 19. KOLA: Istra 1961 – Hrvatski dragovoljac 3:0, Lokomotiva – Hajduk 3:3, Rijeka – Gorica (subota, 17.05), Osijek – Šibenik (nedjelja, 13.00), Dinamo – Slaven Belupo (nedjelja, 17.05).