Mladi koprivnički badmintonaši Nika i Lovro Matovina ponovno fenomenalni

U IV. kolu Hrvatskog kupa iz badmintona za kategorije dječaka i djevojčica U-13 i U-17 koprivnički badmintonaši osvojili su tri medalje

U Zagrebu se u subotu, 7. studenog, održalo IV. kolo Hrvatskog kupa iz badmintona za kategorije dječaka i djevojčica U-13 i U-17. Organizator je bio BK Medvedgrad-1998 Zagreb, a igralo se u SD Sutinska vrela u Podsusedu.

Nastupilo je 33 igrača i igračica iz Bjelovara, Zadra, Čakovca, Velike Gorice, Zagreba i Koprivnice. BK Koprivnica je imao svoje predstavnike Niku i Lovru Matovina.

Nika je u singlu bila druga i osvojila srebrnu medalju, a u mixu s Marinom Marčinom (BK Zadar) četvrta.

Lovro je u singlu bio treći, u polufinalu je izgubio igrajući tri gema (2:1 u korist Vite Petija BK Međimurje) i tako se borio za treće mjesto. U mixu je igrao s Raniom Vindiš (BK Flex) i u finalu su izgubili igrajući tri gema (2:1 u korist Vite Radovanovića i Sare Šulc – BK Medvedgrad-Zagreb). Ipak, srebro je velik uspjeh.

U toj kategoriji U-13 su dječaci i djevojčice do 13 godina, a Lovro ima 10 godina, tako da su viši i za glavu od Lovre. Mlađi je od njih do dvije godine.