Moćna Norveška uvjerljiva protiv hrvatskih rukometašica

Odluka o našem plasmanu u polufinale pada u posljednjem kolu protiv Njemačke, u utorak od 18.15 sati

Hrvatske rukometašice u drugom kolu druge faze natjecanja na Europskom prvenstvu poražene su od moćne Norveške, prvog favorita za naslov, rezultatom 36:25.

Odigrala je Hrvatska odlično prvo poluvrijeme, imala samo minus jedan (15:14), povela čak i na početku nastavka 17:16 i onda je posustala. Nakon četiri pobjede, prvi je to poraz izabranica Nenada Šoštarića na Euru u Danskoj, a Norveška je ostala maksimalna u pet utakmica.

Norveška je prava europska rukometna velesila. Osvojila je sedam europskih prvenstava, ima tri svjetska i dva olimpijska zlata. Ukupno 27 medalja na velikim natjecanjima.

HRVATSKA – NORVEŠKA 25:36 (14:15)

KOLDING Sydbank Arena. Bez gledatelja. Charlotte i Julie Bonaventura (Francuska)

HRVATSKA: Pijević (0+1), Bešen (4); P. Posavec, Krsnik 2, S. Posavec 1, Mičijević 7, L. Kalaus 2, D. Kalaus, Ježić 2, Japundža 1, Šimara, Debelić 5, Mamić, Vidak, Blažević 5, Prkačin.

NORVEŠKA: Silje Solberg (2), Lunde (7); Raistad 7, Arntzen 2, Kristiansen 5, Frafjord, Loke 2, Skogrand, Mork 5 (4), Oftedal 6, Aune, Bratseth 3, Herrem 4, Sana Solberg 1, Jakobsen 2, Breistol.

SEDMERCI: Hrvatska -, Norveška 6 (4)

ISKLJUČENJA: Hrvatska 10 minuta (Krsnik 11, Debelić 18, Japundža 23, Mičijević 36, L. Kalaus 54), Norveška –

Odluka o našem plasmanu u polufinale pada u posljednjem kolu protiv Njemačke u utorak od 18.15 sati.

Inače, Njemačka je u prvoj subotnjoj utakmici s 32:25 nadigrala Mađarsku i tako ostala u utrci za polufinale. Norveška je već osigurala prolazak među četiri najbolje reprezentacije i prije posljednje utakmice s Mađarskom.