Mršić o poskupljenjima: U sljedećih šest mjeseci događat će se povećanje cijena svega i svačega

Smatra kako je racionalno od Vlade tražiti da intervenira u trošarine, a očekuje da će se to dogoditi kad građani prestanu kupovati gorivo, odnosno kad će im postati preskupo koristiti se automobilima

🔊 Pročitaj naglas

Zvonimir Mršić, koprivnički ekonomski stručnjak i bivši predsjednik Uprave Podravke, za Dnevnik Nove TV komentirao je rast cijena goriva i najavio kako se uskoro mogu očekivati i druga poskupljenja.

Smatra kako je racionalno od Vlade tražiti da intervenira u trošarine, a očekuje da će se to dogoditi kad građani prestanu kupovati gorivo, odnosno kad će im postati preskupo koristiti se automobilima.

Očekuje da će se povećanje cijena goriva odraziti i na cijenu krajnjih dobara.

– Imamo već sada situaciju da gospodarstvo već sada više plaća plin. Mislim da će dio proizvođača iskoristiti tu situaciju i korigirati cijene zbog ulaska u monetarnu Europsku uniju. Budući da sad imamo neko vrijeme fiksne cijene struje i plina te potpuno fluktuirajuće cijene benzina, to bi trebalo stajati. Mislim da će se sljedećih šest mjeseci događati povećanje cijena svega i svačega. Sasvim sigurno je i da će radnici tražiti povećanje plaća – rekao je Mršić.

Prema njegovim predviđanjima, cijene će rasti do trenutka kada će se početi pratiti porast cijena prije ulaska u europsku monetarnu uniju, dok bi nakon toga trebale stagnirati…

Oglas

Vezane vijesti

Vlada objavila nove cijene goriva

Od utorka nove cijene goriva

Od utorka opet skuplje gorivo, evo novih cijena

Vlada ograničila cijene goriva