Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Na aletskom prvenstvu u Čakovcu sestre Šaško osvojile četiri bronce

Uz pridržavanje svih epidemioloških mjera, u Čakovcu je održano pojedinačno prvenstvo Hrvatske atletske lige sjever za starije kategorije, a ujedno i prvo kolo iste u jesenskom dijelu.

Nastupilo je 13 atletičara iz Atletskog kluba Koprivnice koji su postigli zapažene rezultate i kući se vratili s pet medalja.

Najuspješnija je bila mlađa juniorka Tena Šaško s dvije bronce i to na 300 m prepone sa 51,99 i u skoku u vis sa 140 cm, a kod kadetkinja je njena sestra Tea Šaško osvojila broncu na 100 m i u štafeti na 100 m istrčala je 13,98.

Također, Anja Slavinić je zauzela osmo mjesto na 100 m sa 14,34.

Štafeta kadetkinja 100-200-300-400 u sastavu Jana Salajec, Josipa Mikulec, Tea Šaško i Anja Slavinić osvojila je treće mjesto s vremenom 2:44.08.

Kadet Gabrijel Vedriš nastupio je u utrci na 1000 m te osvojio osmo mjesto sa 3:16.32 dok je kadetkinja Tara Rušak 1000 m istrčala za 3:35:21.

Kod mlađih kadeta Jakov Jurić osvojio je srebro u bacanju vortexa sa 53,15 dok je skoku u dalj zona bio šesti sa 4,30.

Ivan Bebek je bio četvrti na 200 m sa 30,63, a na 60 m sedmi sa 9,25, Lukas Petrić je na 60 m bio peti sa 9,13, a na 200 m šesti sa 31,57.

Ivana Cenko je osvojila peto mjesto u skoku u vis s preskočenih 120 cm, a Martina Forjan osvojila je deseto mjesto u bacanju kugle od 3 kg s rezultatom 7,29.

Mlađa kadetkinja Melani Vrbnjak 60 m je istrčala za 10,06 s a 200 m za 37,73 s.

Sljedeći nastup atletičara planiran je za iduću subotu na ekipnom prvenstvu Hrvatske za kadete i kadetkinje.