Napeta utrka za naslov prvaka na košarkaškom sjeveru, Podravac i Ivančica i dalje na čelu ljestvice

Prošlog vikenda odigrane su samo tri prilično neizvjesne utakmice Druge košarkaške lige Sjever u kojima su se dogodila čak dva iznenađenja.

Još u petak je sve bolji Petar Zrinski iz Vrbovca na svojem parketu pobijedio Vindiju rezultatom 77:67 i na taj način je udaljio od naslova prvaka. Iako bez jednog od svojih najboljih igrača, Kravosa, Vrbovčani su uspjeli doći do iznenađujuće pobjede. Na poluvremenu su Varaždinci vodili 36:28, ali im je u drugom poluvremenu ponestalo energije i koncentracije pa su bodovi ostali u Vrbovcu. Andrej Topić (22, 4×3) je predvodio domaćina do pobjede. Istaknuli su se još Juroš (12), Pandur (11, 3×3) i Dam (10). Varaždinci su nastupili bez Tomića, a njihovi najbolji igrači su bili Pavlic s 24 (3×3), Novak sa 17 (1×3) i Štambuk s 11 (2×3) postignutih koševa.

Podravac je teže od očekivanog, u pravoj prvenstvenoj utakmici punoj preokreta, pobijedio svog dugogodišnjeg najvećeg rivala Međimurje, bilo je 88:78. Iako su gosti u prvoj četvrtini poveli sa šest koševa razlike, ta je četvrtina završila 27:23 za Podravac. Do poluvremena su gosti vrlo dobrom, hrabrom, kombinatornom i lepršavom igrom došli do vodstva, bilo je 47:44. U nastavku su se domaćini morali i te kako namučiti da preokrenu rezultat i dođu do pobjede, koja je postala izvjesna tek u zadnjih pet minuta. Virovce je predvodio S. Zadravec (31) koji je ušao u formu, što je za trenera Hrženjaka jako važno prije ulaska u završnicu prvenstva. Isto tako ga raduje da je Vrlika (22) pružio do sada najbolju igru u bijelo-crvenom dresu i sve bolje se uigrava i razumije sa suigračima.

Kapetan Šestak (14) je odigrao kapetanski i bio treća najvažnija karika u pobjedi Podravca. Najbolji gostujući igrači su bili Golik (23, 3×3), Glumac (18), Herman (11, 1×3) i Kranjčec (10).

Virka je dočekala svojih pet minuta. Žrtva je bio Grafičar. Domaći su nastupili bez Goluba, a gosti bez Prprovića i Božića. Pobjednik je bio odlučen već nakon treće četvrtine nakon koje su Virovitičani vodili 67:50, da bi gosti do kraja utakmice samo ublažili poraz, bilo je 86:74. Cijela prva petorka domaćih je postigla dvoznamenkasti broj koševa: Matišić 20, Ferenčević (1×3) i Pavlović po 19, S. Petrović 13 (1×3) i Z. Petrović 11. Kod gostiju su raspoloženiji od ostalih bili Novak (21, 3×3), Turek (16, 2×3) i Svaty (14, 2×3).

Ivančica i Bjelovar, koji su trebali zamijeniti domaćinstvo, svoju utakmicu nisu odigrali zbog zauzetosti dvorane u Bjelovaru.

Na tablici vode Podravac i Ivančica s po dva, Radnik ima tri, a Vindija i Grafičar po četiri poraza. U 17. kolu Podravac gostuje u Bjelovaru, a Ivančica u Križevcima.