Subota, 27. srpnja 2024.

Ni 15 trica košarkašima Podravca iz Virja nije bilo dovoljno za pobjedu protiv Đakova

Unatoč 15 postignutih trica, košarkaši Podravca nisu uspjeli doći do svoje prve pobjede u Ligi za popunu Prve lige. Ovaj put su se namjerili na ponajbolju ekipu kvalifikacija, Đakovo, koje je sa 114:94 potpuno zasluženo neokrznuto prošlo kroz Virje i nakon osmog kola se uz Opus Puntamiku iz Zadra promoviralo u najozbiljnijeg kandidata za ulazak u Prvu ligu.

Već od prve minute oba protivnika su pokazala da su vrlo raspoloženi. Prva četvrtina protekla je obostrano u pravom vatrometu trica. U tom razdoblju igre postignuto ih je čak 13, od čega su ih domaći postigli osam. U 9. minuti Podravac je došao do svog najvećeg vodstva  (33:21), ali su gosti smanjili na 36:29, da bi, unatoč odličnoj igri Virovaca, do poluvremena došli i do vodstva rezultatom 56:55. U trećoj četvrtini, na svim pozicijama duplo pokriveni, Đakovčani su pokazali da su ipak oni gazde u ovoj utakmici. Došli su do visokog vodstva 92:70, koje su u zadnjoj dionici igre samo održavali.

Unatoč čak četiri raspoložena igrača, bijelo-crveni nisu uspjeli postići više od časnog poraza. Prvo ime susreta kod domaćih bio je fantastični Martin Vedriš (31, 2×3, 9s, 4a) koji je ovom izvedbom samo pokazao koliko je nedostajao ekipi u utakmicama u kojima nije nastupio. Odličan je bio Antonio Šoš (18, 3×3, 6s), dok su Stefan (16, 4×3, 2s, 8a) i Julijan Zadravec (16, 4×3, 5s, 8a) postigli po 16 koševa. Tomislav Benotić je dodao 7 (2×3, 2s), a Nikola Šestak 4 (7s, 5a) koša. Još su nastupili Nikola Laić, Andrija Hrženjak 2, Mihael Topolčić, Patrik Topolčić i Leon Cestar.

Kod raspoloženih gostiju naročito su se istaknuli Dino Radoš (22, 2×3, 7s, 4a), Petar Kozić (21, 4s), ubojiti Antun Hrkač (20, 4×3, 4s), Filip Škrinjarić (14, 2×3, 5s, 9a), Matej Češkić (10, 3×3, 4s, 2a), Matej Blažević (10, 7s), Jakov Marjanović (8, 4s) te graditelj igre Stjepan Hajduković (3, 3s, 13 a).

Do plasmana u Prvu ligu Đakovčane dijeli još samo jedna pobjeda, dok će Podravac za prvu pobjedu potražiti sreću u preostala dva susreta.

U drugoj utakmici 8. kola Opus Puntamika je u Zagrebu u produžetku pobijedila Maksimir, bilo je 85:80.