NK Podravac Virje ima viziju i s toliko dobrih mladih igrača ne mora strahovati za svoju budućnost

Momčad Mladena Karana na otvaranju drugog dijela sezone u sjevernoj skupini Treće nogometne lige gostovala je kod Varteksa i osvojila vrijedan bod, a ove subote dočekuje Rudar iz Murskog Središća

Nogometni klub Podravac Virje ima bogatu povijest i može se pohvaliti brojnim naslovima, kako u prvenstvu, tako i u Županijskom kupu.

Imaju lijep stadion i odlične terene, a već godinama njihova seniorska momčad nastupa među trećeligašima. Iako možda više nisu u samom vrhu, orijentirani su dosta na mlađe snage koje igraju jako dobar nogomet i pokazuju da se na njih ozbiljno može računati u budućnosti.

Momčad Mladena Karana, nakon relativno uspješno odrađenih priprema s nekoliko odigranih prijateljskih utakmica, na otvaranju drugog dijela sezone u sjevernoj skupini Treće nogometne lige gostovala je kod jakog varaždinskog Varteksa i osvojila vrijedan bod, odigravši 1:1, iako se bez pardona moglo i do pobjede, s obzirom na prilike.

Detalj s utakmice između Varteksa i virovskog Podravca u Varaždinu
Detalj s utakmice između Varteksa i virovskog Podravca u Varaždinu // Foto: NK Varteks

Podravac je poveo u 21. minuti, a strijelac je bio Mato Bagavac. Bio je to veliki šok za igrače Varteksa i njihove navijače White Stonese koji su slavili 33. rođendan.

Ipak, domaćini su u subotnjoj utakmici izjednačili u 54. minuti kada je dosuđen kazneni udarac za Varteks. Precizan je bio Ivan Dolovski.

Virovce ove subote očekuje važan susret protiv Rudara iz Murskog Središća, koji je u prvom kolu nastavka prvenstva na domaćem terenu s 2:0 svladao Dinamo iz Domašinca. Utakmica se u Virju igra od 15 sati, a domaćini vjeruju da uz podršku navijača mogu do povoljnog rezultata.

– U nastavku sezone očekujemo teško i borbeno razdoblje, ali nadamo se priključku za sredinom ljestvice. Želimo da momčad ostane motivirana, da se igra jedan za drugog i da pobjeđuje timski. Jer, uz timsku igru i uz malo sreće dolazit će i bodovi – istaknuo je Mladen Karan, trener Podravca iz Virja.

Trener Mladen Karan
Trener Mladen Karan // Foto: Luka Krušec/Lumedia

Inače, tijekom zimskog prijelaznog roka Podravac iz Virja imao je dosta promjena u momčadi. Otišli su Martin Halavuk, Deni Hajdarević, David Arap, Tomislav Plejić i Hrvoje Turčić, a u redove crveno-bijelih stigli su Denis Mikulić, Filip Kušenić, Marino Jedvaj, Roko Grgić, Mato Polak i Alen Grivić.

Dodajmo i da škola nogometa virovskog kluba funkcionira u suradnji s NK Dravom iz Novigrada Podravskog, a u klubu kroz sedam kategorija, i to U-7, U-9, U-11, U-13, U-15, U-17 i U-19, radi šest licenciranih trenera. U nekim kategorijama natječu se u županijskim ligama, a u nekima na nivou sjeverne regije.