Pobjeda rukometašica Podravke u Varaždinu, Tena Petika zabila 15 golova za Lokomotivu

Podravka Vegeta i ovog tjedna na rasporedu ima dvije utakmice. Prva je bila večeras (srijeda) u Varaždinu, a druga je u nedjelju u rumunjskom Bukureštu.

Koprivničke rukometašice sastale su se s Kokom u 13. kolu Prve HRL u Areni Varaždin i pobijedile rezultatom 32:28 (20:11). Iz rezultata je vidljivo da je prvo poluvrijeme bilo puno bolje od drugog, no trener Goran Mrđen u nastavku je priliku za igru dao i mlađim igračicama.

Najefikasnije u Podravkinim redovima bile su Dejana Milosavljević sa šest, Dijana Mugoša i Ana Turk s pet i Sara Šenvald s četiri pogotka. U domaćim redovima prvo ime bila je Lana Perić s 10 golova, a Lucija Zeba postigla ih je sedam.

Podravka je ovom pobjedom zadržala drugu poziciju na ljestvici s 24 boda iz 13 utakmica. Vodeća Lokomotiva ima isti broj bodova, ali i utakmicu manje.

Inače, Zagrepčanke su večeras s 33:18 u utakmici 12. kola Prve HRL svladale Dugo Selo ’55 uz nevjerojatnih 15 pogodaka Tene Petike, koja je nakon odlaska iz Podravke provela dvije godine u Mađarskoj da bi prošlog ljeta prešla u Lokomotivu.

Podravkašice na put prema Rumunjskoj odlaze već u petak, u nedjelju od 16 sati igraju s jakim Bukureštom u 12. kolu Lige prvakinja.