Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

Podravka Vegeta ispustila plus pet i na kraju izgubila od Lokomotive

Rukometašice Podravke Vegete poražene su u derbiju hrvatskog prvenstva s Lokomotivom u Zagrebu.

Aktualne hrvatske prvakinje ostvarile su pobjedu rezultatom 22:20 (9:11) u utakmici odigranoj u maloj dvorani Doma sportova.

Odlično su gošće otvorile prvo poluvrijeme, u 18. minuti imale su prednost od 3:8, ali su nakon toga bile bez gola osam minuta te se Lokomotiva do odmora približila na -2.

Velikom borbenošću uspjele su igračice trenera Nenada Šoštarića doći do preokreta u nastavku, iako je Podravka u 41. minuti imala prednost od 11:16.

Međutim, opet se u Podravkinoj igri dogodio veliki pad, te su Lokosice u 57. minuti prvi put povele.

Mogla je Podravka možda do remija, no promašila je dva sedmerca u završnici, kad se u jednu od domaćih junakinja prometnula 18-godišnja vratarka Ema Novosel.

Poraz je u svakom slučaju neugodan za Koprivničanke, ali prvenstvo nije izgubljeno jer postoji i uzvratni susret u proljetnom nastavku prvenstva.

U međuvremenu će se Podravka posvetiti nastupu u skupini Europske lige.

LOKOMOTIVA – PODRAVKA VEGETA 22:20 (9:11)
LOKOMOTIVA: Ivančok (9), Novosel (1+2); Burić, Tupek 7(6), Malec 4(2), Birtić 6, Posavec 2, Ćurić, Dramac, Japundža 1, Kaluđerović 1, Lisjak 1, Bilandžić, Sedloska, Škarić, Jarak.
TRENER: Nenad Šoštarić.
PODRAVKA VEGETA: Tucaković, Bešen (7+2); Zadravec 1, Turk, Vuković, Stelmah 1, Popović, Guskić 5(4), L. Kalaus 2, Šenvald 2(1), D. Kalaus 2, Mrđen, Vuljak, Barišić 3, Šimara 3, Pandža 1(1).
TRENER: Željko Babić.
SEDMERCI: Lokomotiva 11(8), Podravka 8(6),
ISKLJUČENJA: Lokomotiva 10 min, Podravka 12 min.

1. Lokomotiva Zagreb 9 9 0 0 262:176 18