Nedjelja, 28. travnja 2024.

Podravka Vegeta u derbiju svladala Lokomotivu u Zagrebu

U Zagrebu je u subotu odigran derbi 17. kola Prve hrvatske rukometne lige za žene između Lokomotive i Podravke Vegete.

U borbenoj utakmici domaće su pružile maksimum, ali im to nije bilo dovoljno za priželjkivani trijumf. Podravka je novom pobjedom dodatno povećala prednost i praktički potvrdila naslov koji će se nakon dvije godine vratiti u Koprivnicu. Razlika u odnosu na Lokomotivu sada iznosi nedostižnih sedam bodova.

Domaće su bolje otvorile utakmicu te su zahvaljujući obranama vratarke Antonije Mamić stigle do prednosti od 4:1 i 5:3.

Uslijedio je preokret Koprivničanki koje su u 22. minuti stigle do vodstva od 6:9. Do kraja poluvremena uspjela se Lokomotiva vratiti na -1, no Podravka u završnici prvog poluvremena prvi put stiže do vodstva od četiri pogotka razlike te na odmor odlazi s rezultatom 9:13.

Nije se Lokomotiva predavala u nastavku susreta te je u 43. minuti uspjela smanjiti zaostatak na 15:16, no u sljedećih pet minuta Koprivničanke serijom 4:0 odlaze na 15:20.

U 52. minuti na semaforu je 17:22, i tu je zapravo sve bilo riješeno jer Lokosice nisu imale ni snage ni kvalitete za novi povratak. Završilo je 22:24 za gošće, dok su domaće promašile čak sedam sedmeraca.

U prvenstvu slijedi stanka zbog reprezentativnog tjedna, odnosno kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Hrvatska će u srijedu gostovati u Rumunjskoj, a u nedjelju slijedi uzvrat u Koprivnici.

LOKOMOTIVA – PODRAVKA VEGETA 22:24 (9:13)
ZAGREB – Dom sportova, dvorana ‘Dragutin Šurbek’. Gledatelja 300. Suci: Davor i Zoran Lončar (Varaždin).
LOKOMOTIVA: A. Mamić (10), Bilandžić, Kraljević; Marić, Burić 3, Tupek 1(1), Malec 6, Babara, Dramac 1, Japundža 2, Lisjak 1, Trunkova 1, Sedloska 1(1), Fureš, Zrilić, Prkačin 6(3).
TRENER: Vedran Krkač.
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (0+2), Bešen (11+2); Zadravec, Vuković, K. Pandža 5, Popović, Franušić 2, Đelekovčan, L. Kalaus, D. Kalaus Žulj 1, Šenvald 2, Vuljak, Šimara 5, A. Pandža 5(1), J. Mamić 4(1).
TRENER: Ivica Obrvan.
SEDMERCI: Lokomotiva 12(5), Podravka Vegeta 4(2).
ISKLJUČENJA: Lokomotiva 12 min, Podravka Vegeta 14 min.