Utorak, 19. ožujka 2024.

Podravkašice u Rijeci izborile plasman u polufinale Kupa Hrvatske

Rukometašice Podravke Vegete u srijedu su gostovale u Rijeci, gdje su odigrale utakmicu četvrtfinala Kupa Hrvatske s domaćim Zametom.

Krenule su koprivničke rukometašice u utakmicu poput brzog vlaka, Pranjićev ‘Podravka Express’ nakon prvih pet minuta imao je prednost od 0:5, dok je na poluvremenu branitelj naslova u Kupu vodio 9:20.

U drugom dijelu gošće su ubacile u nižu brzinu, no na kraju su upisale sigurnu i uvjerljivu pobjedu 25:39, kojom su osigurale plasman u polufinale Kupa, odnosno na Final Four koji će se održati u svibnju u Poreču.

Najefikasnija je kod Podravke bila Andrea Šimara sa sedam pogodaka, Sara Šenvald postigla je šest.

Sljedeći nastup Podravkine rukometašice imaju u subotu, 1. travnja u 16 sati, kad u prvenstvenom susretu na domaćem terenu Bepove dvorane dočekuju trećeplasirani Bjelovar.

PODRAVKA VEGETA: Tucaković (6), Bešen (12); Zadravec 3, Turk 4, Vuković 5, Stelmah 1, Popović 2, Guskić 2(1), Franušić, Šenvald 6, D. Kalaus, Mrđen 1, Vuljak 2, Barišić 5, Šimara 7, Pandža 1. TRENER: Antonio Pranjić.