Subota, 20. travnja 2024.

Potop Slavena u Kranjčevićevoj nakon rijetko viđenih kikseva obrane

Gotovo je nevjerojatan način na koji Slaven Belupo prima pogotke. Treeći kojeg je zabila Lokomotiva rijetko se viđa i na niželigaškim terenima...

Nogometaši Slavena Belupa danas su gostovali kod Lokomotive u Zagrebu u 11. kolu HT Prve lige. Domaćin je ostvario uvjerljivu pobjedu, najviše zahvaljujući (ne)očekivanim poklonima vrlo slabe obrane gostiju iz Koprivnice.

Trener Zoran Zekić opet je iznenadio sa sastavom, u početnu jedanaestoricu vratio se Božić, a na klupi je završio Glavčić. Po prvi put je za koprivnički sastav zaigrao i bivši kapetan Rijeke Zoran Kvržić, koji je stigao iz turskog Kayserispora, nije pomoglo.

U prvom dijelu nešto opasnija bila je Lokomotiva, no niti jedna momčad nije uputila udarac u okvir vratiju. Grgić je u 20. minuti imao veliku priliku, no tukao je jako slabo.

Antonio Bosec
Antonio Bosec // Foto: Luka Šarlija/NK Slaven Belupo

Lokomotiva je povela u nastavku. Igrala se 54. minuta kad se Goda poskliznuo u kritičnom trenutku, Aliyu je to iskoristio i ubacio na drugu vratnicu gdje je Goričan poentirao za 1:0.

Previše lako primio je Slaven i drugi pogodak. Opet je prvi ispao Goda, Aliyu je vratio na drugu stranu za Goričana, a ovaj je asistirao Kačavendi koji je smireno poentirao za 2:0.

VAR provjera potrajala je tri minute, a odmah po kretanju s centra gosti su izgubili loptu, neshvatljivo je pogriješio Van Bruggen, a Kulenović je bio strijelac za 3:0.

Slaven Belupo je i dalje deveti od 10 klubova HNL-a sa samo bodom više od posljednjeplasiranog Hrvatskog dragovoljca.

U sljedećem kolu koje je na rasporedu nakon reprezentativne stanke Slaven Belupo će u Koprivnici ugostiti Osijek.

Mario Marina // Foto: Luka Šarlija/NK Slaven Belupo

LOKOMOTIVA – SLAVEN BELUPO 3:0 (0:0)
ZAGREB – Stadion u Kranjčevićevoj. Sudac: Strukan (Split).
LOKOMOTIVA: Nevistić – Vranjković, Mersinaj, N. Soldo, Miličević – Cokaj, Marić (od 71. Maleš) – Aliyu (od 88. Stojković), Kačavenda (od 81. Dabro), Goričan – Kulenović. TRENER: Silvijo Čabraja.
SLAVEN BELUPO: Čović – Bosec (od 65. Brković), Božić (od 80. V. Soldo), Van Bruggen, Goda – Bogojević, Marina, Caimacov (od 65. Zapata), Kvržić – Grgić (od 89. Monjac), Krstanović. TRENER: Zoran Zekić.
STRIJELCI: 1:0 Goričan (54), 2:0 Kačavenda (70), 3:0 Kulenović (74).