Četvrtak, 18. travnja 2024.

Prekrasan pogodak Bohara za pobjedu Osijeka protiv Slavena Belupa u Koprivnici

Gosti su slavil minimalnim rezultatom i tako Farmaceutima prekinuli niz od tri utakmice bez poraza

Nogometaši Slavena Belupa u 10. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali poraz od Osijeka. Gosti su slavil minimalnim rezultatom i tako Farmaceutima prekinuli niz od tri utakmice bez poraza.

U odnosu na dvoboj s Lokomotivom u srijedu (0:0) trener Slavena Belupa Tomislav Stipić napravio je nekoliko promjena u prvom sastavu. Od prve minute krenuli su van Bruggen, Bogojević i Boakye umjesto Mlinara, koji je imao tri žuta kartona, Knolla i Jeffrena.

Na početku susreta zaprijetio je Osijek nekoliko puta iz daljine, ali je sve opasnosti ispred svog gola otklonio Filipović. Koprivnička je momčad odgovorila preko Glavčića čiji je udarac iz slobodnog udarca otišao tik pokraj vratnice. Nakon borbenih 45 minuta rezultat je na poluvremenu bio 0:0.

Već na samom startu drugog poluvremena gosti su stigli u vodstvo. Bohar je u 47. minuti maestralno zatresao mrežu is slobodnog udarca s otprilike 18 metara. Kao i u prvom poluvremenu, Glavčić je opasno zaprijetio iz slobodnog udarca u 55. minuti, no ovog puta je svoja vrata spasio Ivušić. Do kraja utakmice koprivnička je momčad bacila sve karte u napad, ali do izjednačenja nije uspjela doći.

U idućem će kolu Slaven Belupo gostovati u Gorici. Utakmica će se igrati u nedjelju, 8. studenog, s početkom u 19.10 sati.