Proglašeni najbolji sportaši Hrvatske, evo svih laureata

Najbolja hrvatska atletičarka Sandra Perković i kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić proglašeni su najboljim sportašima Hrvatske u tradicionalnom 71. izboru Sportskih novosti.

Hrvatska rekorderka u bacanju diska Sandra Perković je rekordni deveti put u karijeri proglašena najboljom hrvatskom sportašicom. Perković, koja je prošle godine osvojila europsko zlato i svjetsko srebro, pobijedila je s 87 bodova. Druga je bila tekvondašica Lena Stojković, zlatna na SP-a u Guadalajari, sa 73 boda, dok je treće mjesto s 53 boda osvojila svjetska džudo prvakinja u kategoriji do 70 kg Barbara Matić.

U muškoj konkurenciji uvjerljivo je slavio kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić s 208 glasova. Veznjaku Real Madrida to je druga nagrada SN-a. Drugi je bio osvajač europskog zlata u bacanju kugle Filip Mihaljević s 37 glasova, dok je europski prvak u kategoriji +84 u karateu te zlatni s Mediteranskih igara Anđelo Kvesić treći s 12 glasova.

Jednako uvjerljivo u momčadskoj konkurenciji slavila je hrvatska nogometna reprezentacija koja je na SP-u u Kataru osvojila broncu, a tijekom 2022. je izborila i Final four Lige nacija. Vatreni su slavili s 235 bodova ispred europskih prvaka hrvatske vaterpolske reprezentacije s 19 bodova. Treće mjesto s devet glasova osvojili su veslači Martin i Valent Sinković.

U ekipnoj konkurenciji najboljim je proglašen Kuglački klub Mlaka iz Rijeke za koji nastupaju i Koprivničanke Valentina Gal i Ana Jambrović.

Koprivničanke Valentina Gal i Ana Jambrović proglašene najboljima na izboru sportaša godine u Hrvatskoj

Riječanke su osvojile Ligu prvaka te su hrvatske prvakinje i pobjednice Svjetskog kupa, a slavile su sa 106 glasova ispred karate (75) i odbojkaške reprezentacije (70).

U ovogodišnjoj anketi, 71. po redu, sudjelovala su 264 novinara iz 55 redakcija, a svečanost dodjele nagrada održana je u nedjelju u studiju HRT-a Anton Marti u Zagrebu, u nazočnosti brojnih sportskih djelatnika i uzvanika.

Posebno priznanje dobili su izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić i izbornik vaterpolske reprezentacije Ivica Tucak.