Petak, 3. svibnja 2024.

Proigrali su hrvatski rukometaši i uvjerljivo pobijedili Angolu

Katarci s dvije pobjede (u prvoj utakmici dobili su Angolu) u utorak idu na Hrvatsku, dok će Japanci vizu za drugi krug tražiti protiv Angole

Nakon šoka na otvaranju Svjetskog rukometnog prvenstva u Egiptu gdje su hrvatski rukometaši jedva izvukli bod protiv Japana (29:29) i ostali bez ozlijeđenog Luke Cindrića, u drugom kolu skupine C izabranici Line Červara protiv Angole su pobijedili 28:20.

Iako su na poluvremenu vodili s 12:11, Kauboji ponovno nisu prezentirali igru sukladnu svojoj kvaliteti i renomeu.

U nastavku susreta probudili su se hrvatski rukometaši i malo po malo stvarali na kraju uvjerljivu prednost za prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu. Ovim bodovima Hrvatska je osigurala drugi krug.

Zanimljiv trenutak vidjeli smo u 38. minuti. Angolac Chicola je iz sedmerca pogodio Ivana Pešića u glavu, a suci su procijenili kako ga je gađao namjerno i pokazali mu izravni crveni karton.

Hrvatski vratar Pešić sa sedam je obrana na kraju proglašen igračem utakmice, a za Červarovu ekipu najviše pogodaka, njih šest, zabio je Ivan Čupić. Pet golova postigao je mladi Ivan Martinović, a Marino Marić i Marko Mamić po četiri.

U drugoj utakmici skupine C Katar je s 31:29 u napetoj završnici dobio žilave Japance. Katarci s dvije pobjede (u prvoj utakmici dobili su Angolu s 30:25) u utorak idu na Hrvatsku, utakmica je to koja odlučuje o prvom mjestu u skupini, dok će Japanci vizu za drugi krug tražiti protiv Angole.