Srijeda, 24. travnja 2024.

Prva HNL: Dinamo i Gorica i dalje izjednačeni na vrhu, Slaven Belupo iznenađenje kola

Odigrano je i peto kolo u Prvoj HNL, osim utakmice između Rijeke i Hajduka koja je odgođena.

Najveće iznenađenje priredio je koprivnički Slaven Belupo koji je odigrao 3:3 kod zagrebačkog Dinama.

Koprivnička je momčad prikazala srčan i borben stav tijekom svih 90 minuta te na kraju u potpunosti zasluženo osvojila bod kod aktualnog prvaka.

Prvi gol za Farmaceute i za rezultat 0:1 postigao je Franck Etoundi. Bio je to njegov prvi gol ove sezone i drugi u dresu koprivničkog prvoligaša, a postigao ga je već u 32. sekundi susreta. Iako mu je trebalo tek nešto duže od pola minute da pogodi mrežu Dinama, Etoundi je tek treći najbrži strijelac u povijesti Slavena Belupa. Najbrži je djelo Mate Jajala u sezoni 2007./2008. protiv Zagreba u Koprivnici kada su Slavenaši slavili rezultatom 1:0, a Jajalo je pogodio mrežu već nakon 12 sekundi. Identičnim je rezultatom slavio Slaven Belupo i protiv Cibalije sezonu ranije kada je Bojan Vručina zabio gol nakon 20 sekundi.

Istaknimo i da je gol za 3:3 u subotnjoj utakmici u Zagrebu bio djelo Torlesa Knolla kojem je to bio prvijenac u koprivničkom klubu. Glavčić je savršenim ubačajem s lijeve strane pronašao njemačkog napadača koji je glavom poslao loptu od stative u mrežu i tako postavio konačan rezultat.

Šibenik je upisao prvu prvenstvenu pobjedu protiv Lokomotive, bilo je 3:2, dok je pulska Istra odigrala 2:2 kod Gorice.

Osijek je, pak, minimalnom pobjedom slavio u Varaždinu.

U idućem kolu odgođene su čak dvije utakmice zbog europskih nastupa naših klubova. Riječ je o utakmici Dinama i Rijeke te Slavena Belupa i Lokomotive.

Zagreb GNK Dinamo – NK Slaven Belupo 3:3