Prva liga rukometašica: Trešnjevka iznenadila Zrinskice

Kao i mnogi drugi, i Osijek se nadao bodovima protiv najslabijeg sastava lige, ali nije uspio. Zelina je konačno osvojila prvi bod

U 16. kolu 1. hrvatske rukometne lige za žene gosti su imali dobru žetvu. Osvojili su čak 6 bodova. Puni plijen pripao je Lokomotivi i Bjelovaru, a po bod su osvojili Trešnjevka i Osijek.

Prvi od dva remija dogodio se u Čakovcu. Zrinski je vrlo dobro započeo susret s Trešnjevkom. Tri razlike imale su domaće nakon 12. minuta igre. Na isteku 20. pak, već je bilo plus pet 9:4. Ali, u završnici prvog dijela malo su popustile i gošće su do predaha uspjele smanjiti razliku na tri pogotka. U istom ritmu Trešnjevka igra i u nastavku. No, minus jedan je nakon samo pet minuta igre. Onda opet dolazi dobra faza u igri domaćina. U 42. njihova prednost iznosi četiri pogotka 18:14, i činilo se kako sve drže pod kontrolom. Tako je bilo i 12. minuta prije kraja. Trešnjevka je strpljivo čekala svoj trenutak i konačno nizom od tri pogotka, tri minute prije kraja, stigla do izjednačenja 24:24. Premda je domaćin imao još dva minimalna vodstva 25:24, 26:25, Trešnjevka je ostala čvrsta i karakterna te u posljednjim sekundama zabila za veliki bod. S 9 pogodaka Hannah Vuljak bila je najbolja u domaćim redovima. Kod gošći 8 pogodaka Martine Krajpl, 7 Anje Vide Lukšić.

Lokomotiva je očekivano odnijela bodove iz Varaždina. S dvije serije po četiri pogotka zagrebačke rukometašice su vrlo rano dale do znanja domaćinu da nema previše mogućnost za radost u tom susretu. Nakon 18. minuta igre Lokomotiva je već imala šest pogodaka razlike. Toliko je bilo i na poluvremenu 10:16. Novim nizom od četiri uzastopna pogotka, Lokosice su otvorile nastavak susreta, pa je u 37. prednost iznosila plus deset. U igri pogodak za pogodak proteklo je sljedećih gotovo 20. minuta, da bi Lokomotiva šest minuta prije kraja opet povezala četiri pogotka za redom i na kraju slavila s 13 razlike. Hana Laptoš s 9 pogodaka jedina je bila pucački raspoložena kod domaćeg sastava. Ukupno 15 obrana imale su vratarke Lokomotive. Od deset strijelaca najbolje su bile Ana Malec i Andrea Šimara. Svaka je dala po 6 pogodaka.

Tena Petika
Tena Petika i Andrea Šimara // Foto: Facebook RK Lokomotiva Zagreb

Vjerojatno ključne bodove u borbi za 3. mjesto, Bjelovar je osvojio protiv direktnog suparnika Dalmatinke i to na njezinom terenu. U zanimljivom i neizvjesnom prvom poluvremenu Bjelovar je vodio prvih 18. minuta. Onda su domaće postigle četiri pogotka za redom i u 23. imale plus tri, 9:6. Ali nisu izdržale pa su na predah otišle s minus jedan 11:12. Sve do sredine drugog dijela vodila se ponovno dosta izjednačena borba. Prednost je doduše stalno bila na strani gošći. Sljedećih deset minuta pokazale su se kao ključne. Bjelovar je naime, ponovio dvije serije od 0:3, i pet minuta prije isteka vremena imao plus četiri 19:23. Posebno raspoložena u tom periodu bila je Lucija Ivanda koja je postigla četiri od osam svojih pogodaka i bila najbolji strijelac u pobjedničkom sastavu. U posljednje dvije minute stigla je i treća serija od 0:3, pa je konačni rezultat bio 22:27. U domaćim redovima sjajna je bila Lana Jarak s 10 pogodaka. Gošće su uz Luciju Ivandu imale i jako dobru Emu Guskić s pet pogodaka.

Dugo Selo ’55 potvrdilo je ulogu favorita protiv Trogira. Ali dugo im je trebalo da postanu sigurne, kako će bodovi ostati doma. Trogir je naime, odigrao sjajnih 50. minuta. I onda pao. Domaće rukometašice su držale stvari pod kontrolom prvih 20. minuta. Tada su imale sedam pogodaka razlike 12:5. Ali su se opustile i Trogir je do kraja prvoga dijela serijom 1:4, smanjio svoj zaostatak na samo tri pogotka. A onda u drugom dijelu nastavio pritiskati, pa je tako u 46. minuti stigao do izjednačenja 17:17. Na pogodak ili dva zaostatka, trogirski sastav bio je sve do deset minuta prije kraja. Onda je presudilo iskustvo domaćina, a posebno prvog strijelca Josipe Bebek (10 pogodaka) koja je postigla posljednja tri od četiri pogotka domaćina i relativno mirno privela susret kraju. Sjajna je kod Dugog Sela ponovno bila Mara Budić s čak 18 obrana. Kod gošći 14 obrana Paule Ćavar. Prvi strijelac pak, Nedilija Odak sa sedam pogodaka. Šest je dala Andrea Sesar.

Kao i mnogi drugi, i Osijek se nadao bodovima protiv najslabijeg sastava lige, ali nije uspio. Zelina je konačno osvojila prvi bod. Gošće su se od početka postavile s autoritetom iskusne ekipe i dugogodišnjeg prvoligaša. Mirno su kontrolirale rezultat. U prvom dijelu najveću prednost stvorile su na kraju poluvremena koje je završilo s 10:13. Na plus pet Osijek je otišao u 37., jer je uspio drugi put u utakmici postići tri pogotka zaredom. Ali onda se budi domaći sastav. Vrlo brzo odgovara na isti način. Pa onda to ponavljaju od 50. – 52. minute i vode 22:21. Osijek sve to okreće dvije minute prije kraja i ima minimalnih 23:24. Ali, ne uspijeva se obraniti i Zelina zasluženo osvaja prvi bod. S 11 pogodaka domaća junakinja je Mirna Vučković. Kod gošći najefikasnija Lea Hren sa šest pogodaka.