Nedjelja, 28. travnja 2024.

Prva pobjeda hrvatskih nogometašica, Križevčanka Ana Jelenčić zapečatila sudbinu Moldavki

Ana Jelenčić nastupa za Hellas Veronu u Italiji. Ima 27 godina, a mnogi je znaju kada je svojedobno bila najbolja igračica koprivničke malonogometne KC lige

U šestom kvalifikacijskom ogledu za odlazak na Svjetsko prvenstvo hrvatske nogometašice su upisale premijernu pobjedu te su postigle prve golove.

Na domaćem terenu u Puli Hrvatska je pobijedila Moldaviju s uvjerljivih 4:0 te su igračice Nenada Gračana trenutačno četvrte na ljestvici s četiri boda. Prvi bod, podsjetimo, osvojen je protiv Litve (0:0) prije četiri dana.

Hrvatska je put prema tri boda trasirala u prvom poluvremenu kada je postigla dva pogotka. Prvo je Ana Maria Marković svladala suparničku vrataricu u 6. minuti, dok je u 35. Iva Landeka realizirala jedanaesterac za 2:0.

U drugom dijelu se nastavila dominacija Hrvatica, a usporedno s tim su se dogodila nova dva gola. Prvo je zabila Anela Lubina u 65., a deset minuta kasnije i Ana Jelenčić za konačnih 4:0.

Ana Jelenčić je inače iz Križevaca, a nastupa za Hellas Veronu u Italiji. Ima 27 godina, a mnogi je znaju kada je svojedobno bila najbolja igračica koprivničke malonogometne KC lige. Igrala je za Gimnaziju Fran Galović i pokazala se vrsnom igračicom. Inače, njezina pozicija je u obrani, mahom igra na lijevom beku.

U idućem mini-ciklusu, u travnju iduće godine, hrvatske nogometašice prvo gostuju kod Moldavije (8. travnja), dok nakon toga dočekuju Rumunjsku (12. travnja).

U preostale dvije današnje utakmice skupine G Švicarska je u gostima pobijedila Litvu sa 7:0, dok je Italija u Rumunjskoj slavila s 5:0.