Petak, 19. travnja 2024.

PRVA ŽNL Močile hat-trickom Čanija osigurale najbolji plasman u 20 godina postojanja

U nedjelju su odigrane preostale dvije utakmice 26. kola Prve koprivničko-križevačke županijske nogometne lige.

Močile su ugostile Kalinovac i ostvarile pobjedu rezultatom 3:2 te ga tako preskočile na ljestvici. Osvajanjem petog mjesta klub iz zapadnog dijela Koprivnice ostvario je najbolji plasman u 20 godina svog postojanja, iako su osvojili i pet naslova u nižim ligama.

Poveli su Močilani golom Igora Čanija na odličnu asistenciju Arkija nakon samo devet minuta igre. U otvorenoj utakmici nizale su se prilike, domaći vratar Vrhovec skinuo je tri zicera da bi u 57. minuti Čani zabio svoj drugi gol.

Kalinovac je smanjio golom iz odbijanca nakon slobodnog udarca u 59. minuti, Nenad Kosanović je bio strijelac, no Čani je postigao i svoj treći pogodak u 78. minuti te tako hat-trickom osigurao veliko slavlje u Močilama.

U 82. minuti su gosti golom Tomislava Ivande smanjili na konačnih 3:2 u uzbudljivoj i zanimljivoj utakmici odigranoj po kiši i na teškom terenu te su se plasirali na šesto mjesto.

Panonija je u susjedskom derbiju pobijedila posljednjeplasiranu Mladost u Sigecu i tako napredovala na osmo mjesto.