Nedjelja, 28. travnja 2024.

PRVA ŽNL Pobjednički oproštaj Tome Radića u sjajnom derbiju i preokretu Močila protiv Osvita

U nedjelju su odigrane preostale četiri utakmice 7. kola Prve koprivničko-križevačke županijske nogometne lige.

Derbi je odigran na Močilskoj areni u Koprivnici, gdje su Močile dočekale đelekovečki Osvit. Bila je to odlična utakmica, Močilani su u prvom dijelu stvarali prilike, pogodili i vratnicu, ali i Đelekovčani su bili jako opasni.

Poveo je Osvit golom Nikole Drvarića iz kaznenog udarca u 26. minuti, da bi u 44. minuti izjednačio Denis Šteingel.

Uzbudljivo je bilo i u nastavku. U 57. minuti za preokret domaćih zabio je Josip Horvatinović na asistenciju Šteingela iz slobodnog udarca, a samo dvije minute kasnije na 2:2 je izjednačio Osvitov kapetan Vedran Petak.

A onda u 90. minuti novi preokret. Tomislav Belaj glavom je pogodio za 3:2 i veliko slavlje Močilana.

Uoči utakmice od dresa Močila oprostio se Tomo Radić, Splićanin koji je u koprivničkom klubu bio u dva mandata, a danas je ponio i kapetansku vrpcu. Radić se iz osobnih razloga vraća u Split, a za Močile je odigrao 66 utakmica te osvojio naslov prvaka Treće i Druge županijske nogometne lige.

Sloga je u Ivancu s visokih 7:1 deklasirala novigradsku Dravu, Tomislav nije imao problema u Glogovcu, dok je golijada u Peterancu pripala nogometašima Prugovca.

[FOTO] PRVA ŽNL Đurđevčani napunili mrežu Miklinovca, Žabnjani slavili u Starigradu, remi Kalinovca i Lipe