Subota, 27. srpnja 2024.

[FOTO] PRVA ŽNL Starigrad i Miklinovec podijelili bodove, Đurđevčani zaustavili Kalinovčane

U subotu i nedjelju na rasporedu su utakmice 23. kola u Prvoj koprivničko-križevačkoj županijskoj nogometnoj ligi

U subotu su odigrane prve dvije utakmice 23. kola u Prvoj koprivničko-križevačkoj županijskoj nogometnoj ligi.

Koprivnički derbi odigrali su Starigrad i Miklinovec, dvije momčadi koje su još uvijek u igri za osvajanje mjesta koje vodi u Elitnu ligu. Domaćin je poveo pogotkom Luke Kapitanića u prvom dijelu. Dodajmo i da za goste najstrožu kaznu u prvom poluvremenu nije iskosristio Jurica Keser, obranio mu je Luka Štander. Pred kraj susreta gostima je vrijedan bod donio Marko Golubić s 11 metara.

U Đurđevcu je prvak Graničar ugostio stare rivale iz susjednog Kalinovca. Gosti igraju odlično ovog proljeća, a Picoki ne bi bili uvjerljivo prvi da nisu konstantno odlični. Domaćin je potvrdio ponovno svoju snagu i pobijedio s 2:0. Prvi gol zabio je u 9. minuti najbolji strijelac lige Ukrajinac Anatoliy Snozyk, a pobjedu momčadi iz Đurđevca potvrdio je Nikola Suvajac u 92. minuti. Kalinovčani su nakon prvog proljetnog kola i remija u Močilama, nanizali osam pobjeda, ali su sada ipak poraženi.

Đurđevački nogometaši slave pobjedu
Đurđevački nogometaši slave pobjedu // Foto: NK Graničar Đurđevac

U nedjeljno prijepodne derbi ovog kola u Prvoj ŽNL u Đelekovcu će odigrati trećeplasirani Osvit i petoplasirani Prugovac.

Preostala četiri susreta predviđena su za nedjelju od 17 sati. Močile će bodove za elitno županijsko društvo tražiti protiv Tomislava iz Drnja koji je zapao u rezultatsku krizu u posljednje vrijeme.

Tomislav Radnik iz Svetog Ivana Žabna je favorit protiv fenjeraša Drave iz Novigrada Podravskog, a dosta uzbuđenja mogli bi ponuditi dvoboji iz donjeg doma ljestvice u kojima se sastaju Panonija iz Peteranca i hlebinska Lipa te Rudar iz Glogovca i ivanečka Sloga.